Můj čas na kafíčko

Čištění pleti - souboj olejů, gelů i vod

Základem každé správné péče o obličej je dokonale vyčištěná pleť. Víte, co funguje nejlépe?

Každé ženě vyhovuje něco jiného. Některá nedá dopustit na klasiku v podobě čisticího mléka, jiné vyhovují různé esenciální oleje nebo gely. Pro všechny ale platí jedno. Pleť by po aplikaci čisticí kosmetiky měla být opravdu bezvadně čistá a jemná.


Pro dokonalou pleť je čištění nezbytným a základním předpokladem. Některé ženy se diví, že jim k dokonalé pleti stále něco chybí, jenže zapomínají na zdánlivou „drobnost“, a sice, že pleť je třeba čistit i tehdy, kdy nemáte na tváři žádná líčidla. 

Čisticí gely

Jsou vhodné pro všechny typy pleti. Pleť ošetřená gelem je hydratovaná a po vyčištění je jemná, bez mastnot. Po vyčištění můžete pleť před dalším použitím krému opláchnout vlažnou vodou a až poté nanést krém.

Pleťová voda

Neslouží k samotnému čištění, pouze k dočištění pleti. Stahuje póry, odstraňuje nečistoty rozpustné ve vodě a pleť zjemňuje. Jako pleťovou vodu můžete použít odvar z bylinek. Vhodné jsou kopřivy, kontryhel nebo bříza.

Micelární voda

Jde o přípravek velmi účinného složení, jímž pleť rychle odlíčíte. Avšak pozor! Každodenní používání micelární vody může narušovat ochranný film pleti. Užívejte ji proto s rozvahou a pouze při výjimečných příležitostech, kdy se potřebujete odlíčit rychle nebo máte silnou vrstvu líčidel.

Pleťové mléko

Je spolehlivě nejvhodnější variantou pro ty z žen, které trápí suchá pokožka. Pleťové mléko ji dostatečně vyživí a zjemní. Jeho složení navíc zabraňuje dalšímu opakovanému vysušování. 

Odličovací oleje

Jsou vhodné pro citlivou a zralejší pleť. S odličovacími oleji odstraníte i silná líčidla. Pleť vyčistí, zklidní a zvláční. Na trhu je jich řada, vyzkoušejte ten správný olej pro vás a pak zvolte krém se stejným olejem.

Zásady správného čištění 

1. Používejte kosmetiku určenou pro váš typ pleti a vždy bez alkoholu. 2. Pleť čistěte 2× denně, ráno a večer. 

3. Ošetřujte jemně a bez drhnutí. Obzvláště oblasti očí a krku. 4. Měňte tampony, dokud poslední nebude čistý.

5. Jednou týdně si dopřejte peeling.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden