Moje sladké tajemství

Čistit pleť manuálně nebo pomocí silikonu?

Způsob péče o pleť může být u každého jiný, ale důkladná péče věnovaná především pečlivému čištění by měla být pro všechny stejná. FOREO, švédská jednička ve spojení technologie a péči o krásu, přináší informaci, že manuální čištění pleti není dostatečné. Zároveň přichází s tipem na jednoduché, ale důmyslné zařízení, díky němuž bude vaše pleť během několika minut opět zářivá a zdravá.

Vaše ruce jsou neustále pokryty bakteriemi, ať už je to z klávesnice počítače, palubní desky v autě, nebo třeba telefonu, který máme v ruce téměř nepřetržitě. Statistiky nedávno provedené analýzy poskytnuté London School of Hygiene & Tropical Medicine ukazují, že na každém mobilním telefonu ve Spojeném království jsou přítomny fekální bakterie.

Charles Gerba, významný mikrobiolog z University of Arizona, ve svém výzkumu prokázal, že mobilní telefony mají na svém povrchu desetkrát více bakterií než prkénka toalety. A všechny tyto bakterie se okamžitě dostanou na vaše ruce a přeneseně i na vaši pleť.

Během dne se na vaší pleti neustále zachytávají bakterie, nečistoty a špína, a pokud je večer důkladně nesmyjete, mohou mít negativní vliv na stárnutí vaší pleti, vést k zarudnutí nebo projevům akné a nežádoucí pigmentaci.

Pokud je vaše pleť náchylná právě k akné, je většina jeho projevů způsobena právě dotýkáním se pleti rukama, které nejsou dostatečně čisté. Pokud se rozhodnete čistit pleť pouze prsty, mějte na paměti, že si předem musíte ruce pomocí správné techniky pečlivě a důkladně umýt.

Pokud máte raději čištění pomocí moderních technologií, investice do toho správného pomocníka může být opravdu průlomovým okamžikem pro dosažení dokonale čisté pleti.

Nejnovější inovace FOREO LUNA mini 3, nejjemnější kartáček na čištění pleti na světě, je tou nejlepší volbou pro důkladnou péči o vaši pleť. T-sonická pulzace společně s ultra hygienickým silikonem odstraní až 99,5 % nečistot a mastnoty z pleti a zabrání bakteriím usazovat se na pleti.

Výsledky jsou viditelné již během několik minut.

Čištění pleti pouze pomocí rukou nemůže poskytnout jeden z nejdůležitějších kroků k čisté pleti – exfoliaci.

Při každodenní exfoliaci pleti zabraňujete ucpávání pórů nečistotami a důkladné čištění také odstraňuje z pleti odumřelé pleťové buňky a zabraňuje výskytu akné, které je způsobeno právě nedokonalým čištěním povrchu pleti.

Ultra hygienický silikon použitý pří výrobě LUNA mini 3 je 35krát hygieničtější než materiály, jako jsou například nylonové štětiny, a jeho neporézní povrch zabraňuje dodatečnému přenosu bakterií na obličej. Dalším benefitem je také to, že jeho použití pleť zjemňuje a rozjasňuje a tím vám dodává zářivý vzhled.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden