Citronová kosmetika

Víte, k čemu všemu lze využít obyčejné potraviny, jako jsou citron nebo limetka? Můžete si z nich vyrobit i deodorant.

Má blahodárné účinky nejen na naši pokožku, ale také na vlasy, rty, nehty a zlikviduje i nevzhledné černé tečky na obličeji.

Zesvětluje vlasy

Toužíte po světlejších vlasech? Pravidelně, tedy alespoň dvakrát týdně si omývejte vlasy sklenicí vody s vymačkaným citrónem či limetou. Uvidíte, že do měsíce budete mít vlasy o minimálně jeden tón světlejší.

Dodává pokožce energii

Citrónovou šťávu smíchejte s cukrem nebo solí a vytvořte si tak přírodní peeling. Ve vaně či ve sprše si pak směsí promasírujte celé tělo.

Na popraskané rty

Trápí vás olupující se kůže na rtech? Máte rty popraskané a obyčejný jelení lůj nepomáhá? Každý den před spaním si rty promažte citrusovou šťávou. Za pár dní se stav rtů změní k nepoznání. Budou hebké, krásně růžové a lůj už nebude zapotřebí.

Černé tečky odstraní citronová pleťová voda

Do vlažné sklenice vody opět vymačkejte šťávu z jednoho citronu nebo jedné limety. Do vody namočte vatový tampon a odličujte si s ní každý den obličej. Místa, kde se vyskytují černé tečky, tedy zejména u nosu a na bradě, potřete namočeným tamponem hned několikrát.

Místo klasického deodorantu

Každé ráno si potřete podpaží plátkem citronu. Celý den budete svěží, navíc šťáva nezanechá na oblečení žádné nevzhledné skvrny.

reklama
reklama