Citrónová šťáva vás ve vedru ochrání před otoky

S její každodenní pomocí lze předcházet většině chorob, ale také rakovině, zlepšit si náladu a dokonce omladit svůj obličej.

Citrón velmi úspěšně zabíjí rakovinné buňky. Patří mezi nejlepší prevenci proti tomuto nebezpečnému onemocnění.Málokdo ale ví, že se dá toto ovoce využít celé. Čisté citronové slupky obsahují až desetkrát více vitamínů než citronová šťáva, a také jsou schopny účinněji odstraňovat jedovaté látky z těla. Je dobrou volbou mít alespoň jeden citrón v mrazáku a nastrouhat si z něj trochu kůry do každého jídla.

Na cesty proti stresu

Citronová šťáva pozitivně ovlivňuje naši mysl, odbourává stres a navrací pohodu. A jak se říká, většina zdravotních problémů se na nás dostává přes psychiku. Plod citroníku neobsahuje pouze vysoké množství vitamínu C, ale má zároveň celé antimikrobiální spektrum účinných látek.Proto působí antisepticky proti bakteriím, houbám a plísním. Reguluje krevní tlak, je tedy vynikající pro ty, kdo trpí střídavých tlakem. Pozitivně ovlivňuje průchodnost cév a výrazně snižuje cholesterol. Dále vás zbaví bolesti hlavy, snižuje horečku, používá se k tišení bolesti a k dezinfekci rány po bodnutí hmyzem.

Chrání proti přehřátím

Potírání nehtů kouskem citrónu pomáhá při záděrkách. Citronovou šťávou můžete potřít kůži při svědění či výskytu kožních nemocí.Vtírání citronové šťávy do pokožky hlavy pomáhá při padání vlasů. Pokud trpíte dnou či jinými kloubními potížemi, doporučuje se každodenní pití zředěné šťávy z citronů a potírání kostních výrůstků. Citrony pomáhají rozpouštět žlučové kameny, mají antibakteriální účinky a snižují horečku.Pití citronové šťávy a její přidávání do rozličných salátů pročišťuje játra a ledviny, zlepšuje trávení, reguluje tělesnou váhu, snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh. .

reklama
reklama