Citrony jako pomocníci krásy. Kde všude jsou prospěšné?

Čistič organismu, poskytovatel vitaminu C, antioxidant. To vše a mnohem víc je citron. Využít se ovšem dá i ke kráse.

Citrony jsou přirozeně antibakteriální, poradí si se zanícenými pupínky i póry ucpanými mazem a nečistotami. Smíchejte šťávu z citronu v poměru 1 : 3 s kokosovou vodou a používejte jako každodenní čisticí tonikum.

Krásná chodila bez prasklin

Na noc pro zlepšení vzhledu pat a uzdravení prasklin použijte směs vazelíny s citronovou šťávou. Večer nohy umyjte a osušte. Jakmile jsou nožky čisté, ponořte je na 15 minut do teplé vody a pak na ně aplikujte směs z 1 lžičky vazelíny a citronové šťávy.

Všechnu hmotu vmasírujte do prasklin na patách, případně i na chodidlech. Na nohy si navlékněte čisté bavlněné ponožky, které uchovají teplo a zvýší tak účinek směsi. Ráno nohy opět omyjte. Postup můžete opakovat po několik nocí, dokud se chodidla opět nezacelí.

Citron obsahuje kyselinu ovocnou, jež pomáhá vybělit. Použití citronu k přírodnímu vybělení pokožky je velmi jednoduché. Plátek citronu nebo citronová šťáva se přiloží na místo s pigmentací a nechá se působit asi deset minut.

Přírodní odstraňovač lupů

Vytvořte si vlastní krém jednoduchou kombinací citronové šťávy, kokosového oleje, olivového oleje a medu. Směs vmasírujte do suchých vlasů až na pokožku hlavy. Nechte ji působit po dobu deseti minut.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden