Co byste se měla naučit od chlapa?

Dělá jen jednu věc Ženy dokážou dělat několik věcí současně. Ve stejnou chvíli dovedeme vařit, telefonovat, utírat prach a řídit rodinu. Možná byste za to ráda dostala pochvalu, jenže to ho ani nepadne. Ve výsledku nic neděláme pořádně a ještě jsme kvůli tomu naštvané.

Naučme se soustředit na jednu věc, kterou uděláme na sto procent. Říká: Mělo by se TO udělat Muži s oblibou pronášejí věty v trpném rodě. Říkají: „Mělo by se nakoupit, vyřídit…“ My to slyšíme jako výčitku, jdeme a vše provedeme.

Jenže ve skutečnosti si muži jen nahlas formulují úkoly, které nám ženám běží v hlavě. Až příště zas uslyšíte, že by se něco mělo udělat, v klidu počkejte, až se potřebná věc SAMA udělá. Předstírá, že ten binec nevidí Zřejmě za to mohou geny z pravěku, kdy muž měl za úkol ulovit mamuta, soustředil se na jediný cíl a ignoroval vše ostatní. Díky tomu mají muži úplně jiné vidění světa, než my, a tak jsou schopni bez povšimnutí minout své džíny na zemi nebo nepořádek, co po nich zbyl v kuchyni.

Přestaňme se také snažit o naprostou dokonalost. Tu totiž stejně nikdo neocení. Mluví málo, ale jasně Muži nesnáší naše dlouhé klábosení a pitvání soukromých věcí. Nepotřebují nic rozebírat do detailů a stále se vracet k věcem, které už jednou vyřešili.

Mluvení v náznacích jim nic neříká. Potřebují jasně formulovat, co přesně si přejete a co potřebujete. Naučme se to od nich. Jasně jim sdělte, co přesně máte na srdci. Užívá si své koníčky I když má chlap práce sebevíc, vždy si najde prostor na setkání se svými kamarády, na sport i odpočinek. Ženy mají stejné touhy, ale pokud zrovna na den, kdy máme jít na cvičení, připadnou rodičovské schůzky, náš program automaticky zrušíme. Zato muži si své rituály udržují za každých okolností.

Okoukejme to od nich a vybojujme si svůj prostor, který si právěm zasloužíme. Umí se bavit Z a t ímc o ženě běží v hlavě neustále počítač, který předvídá následky všeho, co se děje, muži podobným přístrojem v mozku nedisponují.

Proto neustále něco vyvádějí a ještě se u toho baví jako děti. Dělají to tak celý život, zatímco z žen se dětinskost vytrácí kolem puberty. Proč si ale také nedopřát třeba adrenalinový zážitek? Vnímá nedostatky jako přednost Většina žen neustále pochybuje o svém vzhledu, zatímco muži něčím podobným netrpí a hrdě si nosí svá nedokonalá těla. Své nedostatky jako pivní pupek nebo vypadané vlasy umí spojit s vtipnou historkou, jak k tomu přišli a hrdě se k tomu hlásí. Smiřme se, jako oni, s našimi nedostatky a nesnažme se maskovat chyby, které tak často jen zbytečně zvýrazňujeme.

Dělá jen to nejnutnější Někdy se zbytečně chováme jako superženy, co zvládnou všechno, co se po nich zrovna žádá. Doma uklízíme jako by měla přijít delegace, v práci jedeme na sto dvacet procent a partnerovi poskytujeme neustále plný servis.

Pak padáme únavou, jsme uštvané a stejně naši snahu nikdo neocení. Inspirujte se muži. Ti za každých okolností dělají jen to, co je nezbytné a na co mají energii a s ničím jiným se netrápí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama