Co dělat, když doma vládne tyran

Žijete spolu už dlouho, ale váš muž se náhle začal chovat jako despota a komanduje vás víc, než kdysi váš otec. Co s tím?

Nechcete vidět, že vám ubližuje

Chce, abyste bylo vždy po jeho. Chvíli to snesete, ale pak se něco ve vás vzepře: Proč byste mu pořád měla ustupovat? Měli byste si umět naslouchat, radit se a rozhodovat společně.

Jenomže zdaleka ne vždycky to tak funguje. Někdy milujeme partnera tak moc, že nechceme vidět, jak se k nám chová. Až když se ocitneme skoro v roli pejska, který má poslouchat na slovo svého pána, nám najednou všechno dojde.

Trvá dlouho, než uvidíme pravdu

Na začátku nám většinou imponuje mužská síla a sebejistota. To, že chlap umí všechno zařídit, na vše má jasný názor. Jakmile si nás ale omotá kolem prstu, často se změní. S postupem let se z něj stal despota, který vás potřebuje držet zkrátka a ovládat.

Když odmítnete, či dáte najevo svůj názor, následuje exploze vzteku. Připomíná vám to něco? Někdy trvá celé roky, než pohlédneme pravdě do očí, vzepřeme se a řekneme: Dost!

Nenechte se už dál dusit!

Mužů, kteří partnerku chtějí ovládat, je víc, než si myslíte. Pokud nejste typ, kterému „dušení“ ze strany partnera vyhovuje, nedejte se. Jeho despotickou povahu ale bohužel nezměníte. Jestli chcete vztah zachovat, najděte manželského poradce a zkuste pracovat na změně.

Jestli ale váš muž o změně slyšet nechce, raději z takového svazku co nejrychleji vycouvejte a zachovejte si vlastní sebeúctu..

reklama
reklama

Komentáře