Co dělat, když má pejsek pár kilo navíc?

Nadváha u psů není jen estetická vada, ale je i velmi nezdravá. Dokonce může vést až k vážným nemocem. Jak ji řešit?

Upravte krmení

V první řadě zkuste vyměnit vaše stávající granule pro dospělé psy za produkt s označením light. Spousta značek obsahuje light granule ve své produktové řadě, takže nejspíš ani nebudete muset měnit recepturu nebo oblíbenou značku granulí.

Pouze psovi dáte stejně kvalitní granule s nižším procentem tuku a počtem kalorií. V době diety pejskovi nedávejte pamlsky, nebo jen velmi zřídka, odměňujte ho slovy, pohlazením, hračkou. Pejska nezapomeňte každý týden vážit – úbytek na hmotnosti by měl být 1 až 2 procenta tělesné hmotnosti týdně.

Vyrazte na procházku

Stejně důležité, jako upravení denní krmné dávky, je i zavedení pohybu. U velmi obézních zvířat je pohyb náročný, proto se poraďte s veterinářem, jak dlouhé procházky a v jakém terénu jsou něj vhodné.

Pokud však pes žádné bolesti kloubů nemá, začněte postupně zvyšovat pohybovou aktivitu – ideální jsou dlouhé procházky (30 až 60 minut) a plavání.

Nechte pejska vyšetřit

Pokud si nejste jistí příčinou nadváhy u svého psa (nepřekrmujete ho, má dostatek pohybu) nebo pokud ani po měsíci diety hmotnost psa neklesla, navštivte neodkladně veterinárního lékaře, aby pejska důkladně vyšetřil. Na vině totiž mohou být i jiná onemocnění, nejčastěji endokrinologická.

reklama
reklama

Komentáře