Moje sladké tajemství

Co dělat, když muži málo mluví?

1. Láska nehledá vysvětlení

Srdci nevysvětlíte, že ten, bez koho nemůžete žít, může docela snadno žít bez vás, a když vám to dojde, tak to bolí. Někteří lidé mají psí srdce. Čekají, až druhý začne komunikovat. A i malé náznaky berou jako úspěch.

Jediné, co bolí ,je lhostejnost a osamělost. Jak se z toho, kdo se nezajímá, stane pravý opak?

2. Mluv se mnou

Jak donutíte chlapa, který nechce nic řešit, k odpovědi? Kdyby vám odpověděl, pak by mu záleželo na tom, abyste se netrápila.

Jak pro vás může mít takovou cenu někdo, kdo s vámi mluvit nechce? Smiřte se s tím, že může existovat někdo, bez koho vy nemůžete žít, ale on bez vás snadno!

3. Pocit samoty ničí

Osamělost je jeden z nejtísnivějších pocitů.

Chlap, který Vy jste žádný rozchod nechtěla a jste postavena před jeho rozhodnutí? Nestihla jste mu říct zdaleka všechno, co se ve vás za dlouhou dobu nahromadilo? Jak to přijmout? Někdy dochází i k tomu, že rozchod očekáváte, avšak prožívání ztráty ve vás probouzí nové a nové city.

Situace, kdy s tím druhým už mluvit nemůžete, vás může léta tísnit. Jedním ze způsobů, jak se se situací vyrovnat, je psaní dopisů. Smyslem napsání dopisu není ho odeslat, ale získat vnitřní svobodu. Zbavíte se tak trápení a nekonečných monologů, které vám znějí v hlavě.

Dopisy pomáhají i v situaci, kdy o svých pocitech neumíte mluvit napřímo, protože se obáváte reakce bývalého partnera. Můžete napsat vše, co si jen přejete. Můžete žádat o odpuštění, vyslovit své výhrady, dát průchod hněvu nebo mu vyznat lásku.

Zkrátka vyjádřit vše, co prožíváte. Kouzlo dopisů, které nikdy nepošlete Dopisy, jež nejsou určeny k odeslání, umožňují vnést do vašeho zmatku řád. Jak píšete slovo za slovem, ocitá se vše na svém místě.

se od vás odvrátí, dělá chybu: umožňuje vám zjistit, že bez něj můžete žít. A možná lépe než s ním.

4. Stejnou chybu už neuděláte

Když se díváte do minulosti, vidíte, jak jste byla naivní, protože jste od té doby zmoudřela a ze svých chyb se ponaučila.

Zpětný pohled byste měla brát s nadhledem. Měla byste poděkovat za cennou zkušenost, která vás posunula. Teď už víte, že ponižovat se, aby si vás ten druhý všímal, už nebudete.

5. Začněte nejen dávat, ale také brát

Naučíte-li se využívat samotu k získání energie pro sebe, dojde vám, jestli ještě chcete touto energií plýtvat směrem k někomu, kdo vám žádnou energii nevrací.

Proč jste se tolik snažila udělat šťastným partnera a tak málo energie vám zbylo pro sebe? Proč jste vlastně byla tolik závislá na druhém? Jak vás vůbec napadlo stavět most k pilíři, který o most vůbec nestojí?

6. Kdy se všechno změní?

Čím více energie budete mít pro sebe, tím budete šťastnější, vyrovnanější a zajímavější. Změnu uvidí i partner, který odmítal komunikovat, a začne hledat cestu, jak obnovit vztah.

Hlavně pak začne stát o komunikaci. Když přestanete pouze dávat, umožníte druhému pochopit, o co přichází. Jinak nemá žádnou šanci uvědomit si vaši skutečnou hodnotu. Nemá ji totiž s čím porovnat.

7. Ukažte mu svou skutečnou cenu

Vaši cenu si chlap uvědomí, až když se mu vzdálíte.

Chlap, který sabotuje komunikaci, musí pochopit, jaká je nekomunikace. Když opakuje chyby, protože vždycky dostane další šanci, musí pochopit, jaké to je už šanci nedostat. Ten, kdo je zvyklý říkat jen: „promiň“, musí pochopit, že tohle slůvko se říká někomu, do koho vrazíte na ulici, ne někomu, komu zlomí srdce.

8. Za každou chybu se platí

Jestliže jste vy byla ta, která stavěla most jen z jedné strany, nyní musí budovat most druhá strana. Jen tak se dokážete oba potkat. Jen tak si oba uvědomí, co mají, už když to mají, a ne až když to ztratí.

Každý člověk chybuje. Ale musí také vědět, že za chyby se platí. Vyznání: „Miluji tě“ se dostatečně vyjadřují tím, jak s vámi ten druhý zachází. Netrápí se pro vás? Tak se netrapte pro něj. A nepromarněte s tím nepravým svůj čas!.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden