Co dělat, když vás partner vytáčí?

Bydlet s chlapem není vždycky snadné. Jak se vypořádat s tím, když muž, kterého milujete, vás zároveň dohání k šílenství a napíná nervy až k prasknutí?

Sklouznete-li do role partnerovy matky a začnete ho poučovat, je to vaše volba, když vám to tak vyhovuje. Pokud ale cítíte frustraci nebo nedocenění, neuchylujte se k takové reakci.

Jdete tím totiž sama proti sobě. Lepší je navrhnout kompromisy a odhalit možnosti k přijatelnému řešení pro oba. Ale co když partner překračuje veškeré meze? Řekněte mu: Víš, nechci s tebou bojovat, chci s tebou žít!

Kde jsou vaše hranice

Je v pořádku, když se někdy hádáte. To z vás nedělá špatný pár a ani to nevypovídá o tom, že byste spolu neměli žít. Hádka funguje i jako svého druhu očista, ale chce to jen nastavit správné hranice a nepřekročit míru.

Zjistěte přesně, co vám vadí. Opravdu se zlobíte na toho pravého? Špinavé nádobí vás možná dráždí proto, že váš otec nikdy matce nepomáhal. Třeba se vám po prozření uleví. Zatímco jeden v kritice nevidí problém, druhého sráží. Zkuste rozklíčovat, zda i on nepřevzal modely rodičů.

Naslouchejte pocitům

Buďte v pohodě. Jestli se necítíte dobře, není to v pořádku. Nepřijímejte slepě postoje a názory druhých. To není vztahová harmonie, to je pak masochismus.

V tom případě si napište pro a proti vašeho vztahu a odpovězte si, jestli má cenu v něm setrvávat. Někdy je doopravdy nezbytné vztah ukončit. Záleží na tom, co vyhovuje zrovna vám. Dokud žijete, máte stále možnost volby.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden