Co jste nevěděli o mytí vlasů?

Alternativní metody mytí vlasů jsou v kurzu. A má to svůj důvod. V čem ale spočívají? Hodí se opravdu pro všechny typy vlasů?

Co-washing

O metodě no poo jsme už psali. Při ní se vysadí šampon i ostatní pečující prostředky a vlasy si myjete pouze vodou. Další metodou je co-washing, což je zkratka pro conditioner-only washing. To znamená, že se místo šamponu používá jen kondicionér. Ten by neměl obsahovat silikon.      Jak to funguje?  Je to prosté. Kondicionér vmasírujete do mokrých vlasů, necháte chvilku působit a vlasy následně důkladně opláchnete. Tím se zbavíte nečistot, ale současně jim poskytnete dostatečnou výživu a krásně zjemníte jejich strukturu.

Na mastnou pokožku ne!

Podle odborníků tato metoda není vhodná pro ženy s rovnými a jemnými vlasy. Samotný kondicionér totiž takové vlasy zatěžuje. Nejsou ale samy. Nevhodný je i pro ženy trpící kožními problémy nebo majitelky velmi mastné pokožky hlavy. Naopak skvělé výsledky má metoda u vlasů nepoddajných, kudrnatých a vlnitých či barvených, které mají tendenci se vysušovat.

Pre-washing

Tohle je naprostá novinka. Pre-washing je metoda, při které se aplikují klasické pečující přípravky, ale v obráceném pořadí. Kondicionér, vlasové masky či kúry si dáte na vlasy tedy před použitím šamponu. Obrácené pořadí má zajistit, že vlasy nebudou po umytí ztěžklé a zplihlé.

Ideální pro suché vlasy

Metodu uvítají opět majitelky suchých vlasů. Když přípravky nanesete naopak do suchých vlasů, necháte je 10 až 15 minut působit, a pak opláchnete a následně umyjete šamponem, budou vlasy krásné, hebké, jemné, vyživené a získají objem.

Místo masky tuk

Místo masky klidně použijte třeba kokosový olej. Ten vetřete do konečků i délek vlasů. Nechte jej půl hodiny působit a opláchněte vodou. Pak použijte šampon – opět bez silikonů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden