Co na bolest zubů?

Víte, co používaly na bolavé zuby už naše babičky?

Z přírodních léčiv vede hřebíček. Můžete použít olej, rozdrcené koření nebo celý jednoduše rozkousat. Pomáhá i jako prevence proti paradontóze a zubnímu kazu.

Šalvěj můžete použít pro léčbu otoků a zánětů dásní čerstvou i sušenou nebo esenci ve formě kapek. K výplachům úst se používá vlažný roztok.

Odvar z heřmánku použijte na výplachy úst. Lihovým extraktem pak můžete přímo potírat bolestivé místo nebo ho po zředění kloktat.

Kašička z práškového sušeného zázvoru a kajenského pepře. Koření smícháme s 1–2 kapkami vody. Namočíme kousek vaty a položíme na bolavý zub. Ke zmírnění bolesti se také dává přímo na zub nastrouhaný křen.

Další možností je zalít strouhaný křen octem, nechat odstát a po scezení potírat postižené místo. Roztokem lžičky soli ve sklenici teplé vody minutu proplachujeme ústa.

Slaná voda čistí okolí zubů a vytahuje z tkání vodu, takže i zmírňuje otok. Kostkou ledu masírujeme část ruky mezi palcem a ukazovákem. Zní to podivně, ale funguje to na jednoduchém principu: nervy v ruce vysílají do mozku signály o chladu, což může přehlušit signály o bolesti přicházející od zubů.

.

reklama
reklama