Co nám pomůže od bolesti?

Stále více lidí nechce chodit k doktorovi a dává přednost před klasickou medicínou vlastní tzv. reflexní masáži. Její výhodou je i to, že si ji dokážete provádět sama.

Tato léčebná terapie využívá působení tlaku na několik konkrétních bodů na našem těle a za normálních okolností poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Pokud na tato místa na těle zatlačíte, do minuty se dostaví výsledky, které vás ohromí. Reflexní body na různých částech těla jsou propojené s orgány, a právě jejich stlačením dochází ke zmírnění zdravotních problémů.

Co přesně zabere na bolest?

Migrény a bolesti hlavy Pokud vás trápí bolesti hlavy či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo.
Úleva přijde za pár minut. Ucpané nosní dutiny Ucpané dutiny dokážou řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško. Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje

Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě. Podrážděný žaludek I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec.
Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení

Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci. Únava V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama