Co obsahuje sklenka alkoholu?

Lékaři nás sice dnes a denně nabádají, abychom alkoholické nápoje popíjeli co nejméně, jenže ne vždy jsme ochotné jejich prosbám a naléhání vyhovět. Proto, když už musíte po skleničce omamného moku sáhnout, vybírejte pozorně, protože svým výběrem nerozhodujete jen o tom, jak vám ráno bude, ale z dlouhodobého hlediska i o svém zdraví nebo délce života.

Podle posledních výzkumů mohou ženy vypít až tři jednotky alkoholu denně, muži až čtyři, aniž by výrazně poškozovali své tělo. Jedna jednotka je klasické malé pivo, 25 ml tvrdého alkoholu nebo 125 ml vína.

Pivo

Obsahuje mezi 3,5 až 5,5 % alkoholu a jeden půllitr mám přidá zhruba 170 kcal. Sklenice piva denně vám může zajistit silné a zdravé kosti, proto obsahuje hodně křemíku, vitaminu B9 a kyseliny listové. Na druhou stranu zvyšuje chuť k jídlu a napomáhá ke vzniku obezity.

Víno

Množství alkoholu se pohybuje kolem 10 až 15 procent. Právě červené víno nejlepším druhem alkoholu pro naše zdraví. Ovšem jen pokud ho pijete s mírou. Chrání tělo před srdečními chorobami a ucpávání tepen.

Šampaňské

Většinou se jeho obsah alkoholu udává 12 % a ve 125 ml se skrývá 93 kcal. Pro jeho milovníky ale nemáme dobré zprávy. Šampaňské není pro zdraví vůbec přínosné! Přináší jen pocity malátnosti způsobené bublinkami a může vést k problémům se žaludkem a pálení žáhy.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama