Co pomůže na namožené svaly?

V babím létě nás láká vyrážet na delší procházky a túry. Co když vás ale vyčerpají víc, než jste plánovala? Pomohou ti správní bylinní záchranáři.

Snížení otoků

Arnika horská neboli horský blatouch má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá při sportovních úrazech. Když se aplikuje místně na postiženou oblast, snižuje otoky spojené se svalovými zraněními, modřinami nebo podvrtnutími.

Úleva pro cévy

Kaštan koňský, známý jako jírovec maďal, má blahodárné účinky na cévní systém. Obsahuje látku aescin, která podporuje funkci cév, snižuje otoky a ulevuje od svalového napětí. Používá se ve formě masti.

Prokrvení a hojení

Extrakt z libavky popelavé se využívá při svalových potížích a pro regeneraci, neboť velmi účinně podporuje prokrvení a hojení svalů.

Na natržené svaly

Pupečník asijský neboli Gotu kola se v čínské medicíně používá pro regeneraci tkání. Pomáhá u sportovních zranění, jako jsou natržené a namožené svaly, výrony a modřiny.

Můžete si z něj vyrobit tinkturu. Do litru 40% alkoholu vložte 300 g čerstvých bylin, nechte týden louhovat a sceďte. Pak přikládejte na postižená místa.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden