Co potřebuje vaše pleť v zimě?

Pokožka v chladném období potřebuje úplně jiné věci než třeba v létě. Na co se právě teď zaměřit?

Tělová mléka vmasírujte do pokožky

Při výběru tělového mléka se soustřeďte hlavně na obsah přírodních olejů, které pronikají a působí do spodních vrstev pokožky. Ideální je arganový olej, aloe vera nebo kokosový olej. Při aplikaci tělové kosmetiky jako takové se snažte přípravky jemně do kůže vmasírovat a kůži nedřít. Masáž vždy začněte na vnějších částech těla směrem k srdci. Na nohou postupujte směrem od kotníků k pasu. Při masáži rukou jděte od zápěstí k ramenům. Účinky kosmetických přípravků tak budou ještě intenzivnější.

U sprchových gelů pozor!

Snažte se vybrat si spíše přírodní produkty. Zkuste se poohlédnout po těch, ve kterých nebudou sulfáty (jsou na etiketě označené jako SLS nebo SLES). Ty totiž pokožku vysušují. Naopak obsah mléčných nebo cukerných enzymů není vůbec od věci.

Nezapomínejte na zkřehlé ruce!

V zimě hodně trpí, zejména, když je nechráníte rukavicemi. Zkuste si udělat nějaký domácí peeling a nechat pak na pokožce chvíli působit vyživující balzám. Nejenže pomůžete mrazem podrážděné kůži, ale čas u toho strávený bude pro vás neplánovanou relaxací. A té je v zimě rozhodně zapotřebí. Pro krásu je nejlepší právě dostatek odpočinku. .

reklama
reklama

Komentáře