Můj kousek štěstí

Co se to děje s mými vlasy?

Pečujte o vlasy jemně. Na rozčesávání po umytí používejte hřeben s řídkými zuby

Vlasy jsou koruna naší krásy. Staráme se o ně, používáme správný šampon a kondicionér, pečujeme o ně maskami, pravidelně je zastřihujeme… a najednou to nestačí.

Může to přijít zcela nenápadně. Najednou zjistíte, že se vám změnila kvalita vlasů, nejsou tak lesklé a pružné jako bývaly dřív. Pokud jinak děláte vše správně, může to souviset s menopauzou. Pokožka hlavy je vysušená, objeví se lupy, vlasy řídnou a vypadávají.

Proč? Pokles estrogenu během klimakteria vyvolává zvýšení produkce androgenů, mužských pohlavních hormonů. Jejich nadměrné množství pak může zmenšovat vlasové folikuly, což způsobuje vypadávání vlasů.

I vlasy potřebují „nakrmit“

K tomu může navíc přispět i nezdravá strava. Dbejte proto na pestrý jídelníček, zařaďte do něj potraviny bohaté na sacharidy, jako je cizrna, sladké brambory a celozrnné potraviny.

Hlídejte si příjem zdravých tuků, které najdete například v rybách, lněných semínkách či olivovém oleji. Důležitý je i pravidelný pitný režim.

Buďte víc v pohodě

Hormonální nerovnováhu a padání vlasů může způsobit také stres. Snažte se mu vyhýbat a nestresujte ani své vlasy – omezte jejich tepelnou úpravu, tedy používání žehličky nebo kulmy, na minimum.

Pokud se neobejdete bez fénování, snižte teplotu. Pomoci může nahrazení chemické vlasové kosmetiky tou přírodní, to se týká i barvení vlasů. Vlasům dopřejte i tříměsíční kúru v podobě některého z doplňků stravy pro vlasy s potřebnými vitaminy a minerály.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden