Co si určitě v manželství zakažte!

Na svatbě jste si slibovali, že spolu budete v dobrém, i zlém. A dnes? Přesto z úst nevypouštějte některé soudy a nedělejte věci, které váš vztah likvidují.

Povídat si? O čem?

Řada párů sklouzne po letech do stereotypu, kdy se baví o dětech, povinnostech a financích. Ale neměla by vám dojít jiná témata, o nichž si večer můžete povídat.

I po dvaceti letech by vás mělo zajímat, jak se měl ten druhý v práci, co viděl, kdo ho naštval, kam by chtěl jet na dovolenou. Umět se vzájemně rozesmát, sdělit si postřehy ze života, dělat si radost, to je základ dlouhodobých vztahů.

Možná je přece jen chyba u mě...

Věrnost? Po těch letech?

Skoro to vypadá, jakoby nevěra po určitém počtu společně odžitých let byla v pořádku a neškodná. Jako by měl každý právo si po letech zaskotačit jinde. Ale skuteční partneři si nezahýbají, a to ani po dvaceti letech.

Možná se jim občas líbí někdo jiný, ale pokud partnera milují, nezahnou mu. Jsou si totiž vědomi, že tu skutečnou hodnotu už doma mají a přijít o vše kvůli úletu je hloupost. Rozvod? To nemá cenu...

Stává se, že si lidé po letech přestanou rozumět, jejich cesty se rozejdou. Je to smutné, ale je to realita. Že je ale na rozvod, novou lásku, životní spokojenost pozdě, byste nikdy neměla říkat.

Každý má právo být šťastný. Bez ohledu na to, kolik mu je, a kolik let strávil v manželství. Přežívat v něčem nefunkčním, co vás netěší, je prodlužování trápení!

Už mě nepřekvapí

Po společně strávených letech se už velmi dobře znáte. Víte, jak na co reagujete, co máte rádi, co vás rozčílí. Díky tomu máte pocit bezpečí a jistoty.

Ale rezignovat na vše ostatní? Chyba! Umět se vzájemně překvapit, třeba výletem nebo dárkem, to byste měli umět i po dvaceti letech!

reklama
reklama

Komentáře