Co váš vztah neunese?

Kde jsou morální hranice ve vztahu? Co je ve vztahu dvou lidí v pořádku a jaké chování  už vnímáte jako přes čáru?

Ženy tuší dřív, než vědí
Na největší prohřešky v partnerství, ať už se jedná o lež či nevěru, jsou ženy mnohem citlivější než muži. Může za to vrozená ženská empatie, kdy nejdřív tušíme, a pak víme.

Pokud vám chlap dlouhé týdny tvrdí, že se nic neděje, a následně se prokáže jeho poměr s podezřívanou ženou, je vaše bolest dvojnásobně větší.

Jak se nedostat do problémů? Stručně řečeno, pokud jste zvědaví, jaké chování je špatné nebo dobré, odpověď je jednoduchá. Vše záleží na oku pozorovatele.

Co koho ohrožuje?
Úzkostliví lidé považují za emoční hrozbu už pouhé přátelství svých partnerů s dávnými přáteli opačného pohlaví. Za vším hned vidí nevěru buď reálnou, nebo virtuální.

Častěji žárlí, zveličují a někdy si i vymýšlejí, aby partnera zahnali do úzkých. To bohémové to mají obráceně. Potřebují důvěru, volnost a očekávají to i na druhé straně. Jakmile volnomyšlenkářskému muži narušíte soukromí, prohledáváte mu věci, sledujete ho, nebo ho z něčeho podezříváte, nastane zle.

Kde jsou vaše hranice?
Lidské morální úsudky týkající se chování v partnerství závisí na nastavení jeho vlastní osobnosti. Proto si i vy ve vztahu ujasněte, co je vhodné a nevhodné. Není nad osobní názory a mantinely, nastavené oběma partnery.

Jestli v tom stále nemáte jasno, snažte se svého partnera vyptávat a nechte ho hodnotit, co si myslí o chování ostatních. Získáte tak jasný přehled o tom, kde jsou jeho morální hranice. Ostatně, vyjádřete i ty svoje, ať je jednou provždy jasno.

reklama
reklama

Komentáře