Můj čas na kafíčko

Co vás zbaví strií?

Když rychle přibereme nebo zhubneme, objeví se nám na břiše, stehnech či zadečku nevzhledné jizvičky. Boj se striemi je zdlouhavý, ale se správnou péčí se jich můžete zbavit.

Cukr jako hrdina

K péči o strie se skvěle hodí. Smíchejte lžíci bílého cukru s olivovým olejem a pár kapkami citronové šťávy tak, aby vznikla pasta. Tu pak naneste jemnými, krouživými pohyby na strie, lehounce masírujte asi 10 minut a poté opláchněte a nakrémujte.

Bramborová vzpruha

Brambory mají regenerační účinek. Nastrouhejte syrovou bramboru a vymačkejte z ní šťávu. V té pak namočte vatový tamponek a tím potírejte strie. Nechejte zaschnout a vše alespoň pětkrát opakujte. Poté opláchněte.

Citronová pomoc

Citronová šťáva je bohatá na vitamin C, který vyživuje pleť, ale má i hojivé účinky. Pravidelně si s ní masírujte dotyčná místa, dokud se šťáva nevstřebá. Nechejte působit 30 minut a opláchněte.

Královská aloe

Má hojivé a vyživující účinky. Ideální je, pokud máte přímo rostlinu, ze které uříznete list, nakrájíte jej na kostky, jimiž přejíždíte aspoň dvakrát denně po jizvičkách. Gel, který aloe vylučuje, nechejte působit 30 minut a poté jej opláchněte. Zbylé kostky aloe skladujete v uzavřené krabičce v lednici.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden