Co všechno byste měla vědět před epilací?

Léto pomalu klepe na dveře a s ním přichází i doba, kdy si více necháváme záležet na hladké pokožce bez chloupků.

Každodenní holení žiletkou může být nepraktické, dobrým řešením je proto trvalá epilace. Než ji však podstoupíte, měla byste vzít na vědomí následující věci…

1. Správné načasování

Na laserovou epilaci byste měla chodit v době před nebo po létě, protože místa ošetřená laserem by pak neměla být vystavovaná slunečním paprskům. Mohlo by dojít k hyperpigmentaci kůže.

Minimálně 10 dní před zákrokem byste neměla ochlupení depilovat ani epilovat, a 6 týdnů před laserem se nesmí používat epilační přípravky, které odstraní chloupky i s kořínkem (např. vosk, epilátor, pinzeta). Holit se můžete pouze žiletkou.

2. Jedno ošetření nestačí

Laserový paprsek zničí cibulku chloupku jednou provždy, takže chloupek již nevyroste. Paprsek umí odhalit pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do cibulky. Proto je účinný jen tam, kde je přítomen pigment, tzn. u tmavších chloupků. K dosažení trvalého efektu je ale nezbytné opakovat ošetření až 6krát v rozmezí šesti týdnů.

3. Nehodí se pro každého

Laserové epilační zákroky nejsou vhodné pro těhotné či kojící ženy. Nepodstupujte je ani pokud zrovna trpíte zánětlivým onemocněním kůže. I když je při laserovém zákroku riziko vedlejších účinků minimální, může se ojediněle vytvořit přechodné zarudnutí či otok.

Důležité proto je, po zákroku nevystavovat pokožku sluníčku, nechodit do solária a nepoužívat peeling.

reklama
reklama