Můj čas na kafíčko

Co všechno dělá, aby si ho udržela?

Doma se spolu prý už moc nepotkávají. Odcizili se jeden druhému natolik, že k sobě už nenajdou cestu?

Vypadají jako dokonalý pár, jenže je to skutečně tak? Hvězda Ordinace v růžové zahradě 2 Dana Morávková (48) svého manžela, hudebníka Petra Maláska (55), vychvaluje, jak jen může. Přitom realita může být někde jinde. Ani ona asi nedokáže ustát všechny neshody a hádky.

Už přes dvacet let tvoří jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. A hodně jejích kolegyň jí jejího manžela závidí. Málokdy se totiž vidí, aby spolu manželé po tolika letech vycházeli.

Nyní ale Dana Morávková (48) naznačila, že její vztah není takový, jak si asi většina lidí myslí. Za tu dobu, co jsou spolu, si sice dokážou čas, který mají jen sami pro sebe, pěkně zpříjemnit, ale také dost otrávit.

Je zdánlivá pohoda mezi nimi jen přetvářka?

Dříve se Petr Malásek (55) upínal hodně k cestování a společně se svou manželkou Danou rádi hodně cestovali. Tomu už je ale konec. Teď už si jen občas zajedou na výlet po Česku. V průběhu roku nemají moc příležitostí být spolu někde jen ve dvou.

A není se čemu divit, když jsou oba pracovně velmi vytížení. Jak ale Dana přiznala, i takové malé výlety měly své minusy. O co šlo? Zatímco první dny byli jen spolu, zbytek pobytu už společně většinou nedokázali vydržet. Hlavně tedy její manžel.

Jako vášnivý motorkář a cyklista se vždy sebere a zmizí a rád si jezdí prozkoumávat danou oblast sám a také si tím pročistí hlavu. A Dana? Ta na něj musí pořád akorát tak čekat.

Nemá na ni už vůbec čas

Ačkoli byla ještě ani ne před měsícem ze společně trávených chvil s manželem nadšená, brzy ji radost přešla. Proč? Petr se jí podle všeho vůbec nevěnoval, a Dana z toho byla velmi smutná a zklamaná.

„Petr se vždycky zavře ve své pracovně, kde denně hraje na klavír a skládá písničky, má nasmlouvanou hudbu na různé filmy. On stále pracuje. Takže se zas tolik nevídáme,“ svěřila se herečka. Musela si tedy vystačit sama a zabavit se nějak jinak. Když měla dlouhou chvíli, začala se mnohem víc starat o domácnost.

Naučila se kvůli němu i vařit?

Dříve to žádná hospodyňka nebyla, jenže před obnovením natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, které je teď v plném proudu, se konečně nedávno naučila vařit. „Začala jsem vařit, učila jsem se dělat teplé obědy i večeře. Manželovi a synovi vyvářím.

Už vím, jak se cítí ženy, které se s tím jídlem tak pracně dělají, a pak po deseti minutách je všechno pryč, když se do toho kluci dají,“ informovala Dana o svých kuchařských začátcích. Sama zkoušela nové recepty, v kuchyni trávila tolik času, že se z ní stala profesionální kuchařka.

A kupodivu jí to vůbec nevadilo. Donedávna tak herečka byla typická žena v domácnosti, jenže tím, že už zase točí, hrozí, že přestane dělat domácí vývařovnu, a vše se tím pádem může vrátit opět do starých kolejí, jestli se tak tedy už nestalo.

V době, kdy ještě mohla doma odpočívat, si jí manžel skoro nevšímal a prý se s ní nechtěl ani bavit, tak veškerou pozornost věnovala svému synovi. Ten sice studuje v Anglii, ale nyní univerzita funguje ve stylu online výuky a zkoušení, takže syn Petr (22) veškerý čas teď zatím tráví doma v Praze se svými rodiči.

Na svém synovi je příliš závislá

„Pro každou mámu je nesmírně těžké, když se dítě odstěhuje daleko do ciziny. Já si myslím, že jsem hodně tolerantní. Dokážu syna podporovat ve všem, co chce a co bude ještě chtít do budoucna dělat. Zároveň ale nechci lhát, že se o něj nebojím.

I když je pravda, že si ani teď moc nepokecáme, protože je zavřený ve svém pokoji a poctivě studuje aspoň takhle na dálku,“ postěžovala si herečka. Petr je s matkou rád, ale prý mu vadí, když to už přehání. Zřejmě jí ale nedokáže říct, že prý někdy dokáže být se svou péčí až otravná.

Co když ale i jemu rupnou nervy a mámě řekne něco, čeho pak bude litovat? Snad se to nestane, protože Morávková je už natolik podrážděná ze vztahu s Maláskem, že další starosti by ji zničily.

Má cenu vztah s manželem udržet?

Dana nakonec klidně může přijít na to, že manželství, které až doteď považovala za bezchybné, takové ve skutečnosti vůbec není. Třeba začne mít pocit, že si za všechno to, co za ta léta dělala, zaslouží mnohem lepší odezvu od partnera. Jak to bude dál řešit?

Je sice pochopitelné, že po dvaceti letech vztahu už to nikdy nemůže být jako na začátku, ale zároveň to přece vždycky může být lepší. Teď záleží na tom, jestli o společnou cestu oba dva vůbec ještě stojí...

Morávková se zlobí. Co ji tolik rozčílilo?

Oblíbená herečka Dana Morávková sdílela na sociální síti poměrně depresivní pohled na téměř prázdné hlediště. „Tak vám nevím, kdo je větší chudák, jestli herec, nebo divák? Má to vůbec cenu?,“ povzdechla si na Instagramu rozčarovaná Morávková, která se obává o své finance, jež budou výrazně nižší.

Do známé umělkyně se navíc ostře opřela její herecká kolegyně Eva Holubová (61). Ta si o ní myslí, že je nevděčná. „Někteří moji herečtí kolegové dokonce zastávají názor, jestli vůbec hrát. To není moc optimistické,“ tvrdí. A její obavy tak obratem vyvrátila.

Daně se to také snažil vysvětlit i jeden z jejích fanoušků, že hraní v poloprázdném divadle může být i lepší, protože si to tak může víc užít bez rušivých diváků. Na to Dana pohotově zareagovala: „A co si pustit divadlo v televizi? To si určitě taky užijete.“

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden