Co zabírá na otoky končetin?

Ruce i nohy otékají ve chvíli, kdy nemáme dostatek pohybu nebo nás trápí srdeční problémy. Se vším se dá ale něco dělat. Zejména díky bylinkám.

Petržel, kořen lopuchu nebo brusinky. Běžně dostupné léčivky vás zbaví oteklých končetin za pár dní.

Kořen lopuchu

Používá se zejména k pročištění krve, ale také účinně dokáže zbavit opuchlých lýtek, a to především v důsledku potíží se srdcem nebo ledvinami. Můžete ho užívat buď ve formě obkladů, nebo vnitřně v podobě čaje.

Brusinky

Obsahují pro tělo prospěšné látky, které mají pozitivní účinky při odstraňování problémů s bolavýma a oteklýma nohama. A díky obsaženému vitaminu C taktéž skvěle fungují jako prevence
otoků horních i dolních končetin.

Petržel

Má velký podíl vitaminu C a také působí jako odvodňovač. Právě tato vlastnost z ní dělá užitečnou bylinu v boji proti otokům. Můžete ji konzumovat čerstvou, například v salátech, sušenou ve formě čaje anebo v čerstvých ovocných a zeleninových šťávách.

Na přípravu čaje budete potřebovat jednu čajovou lžičku sušené petržele nebo dvě lžičky čerstvé bylinky. Zalijte ji šálkem vroucí vody a nechte přibližně patnáct minut louhovat. Čaj sceďte a přidejte do něj plátek citrónu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden