Můj čas na kafíčko

Cuketa vám pohladí zažívání

Cuketa se u nás zabydlela tak, že ji na zahrádce pěstuje kdekdo. Na každý pád ji jezte, co se dá, je to pro vaše zdraví!

Pro oči i na srdce

Cuketa je velmi bohatá na antioxidační sloučeniny lutein a zeaxantin a má v sobě i dávku beta-karotenu. Tyto látky jsou přínosem pro ostrý zrak, pokožku a kardiovaskulární systém a nabízejí ochranu i před určitými typy rakoviny.

Na své si přijde i trávení, neboť cuketa obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, čímž omezuje riziko zácpy, přispívá k detoxikaci a vyživuje prospěšné střevní bakterie. To je báječný dietní nápad! Ti, kteří své tělesné křivky zlepšovat nechtějí či nepotřebují, si cuketu mohou obalit jako řízek.

Hubnutí s cuketou

Ať už ji připravíte jakkoli, pravidelná konzumace cukety vám pomůže zhubnout a není to jen mýtus! Tahle potravina je „chudá“ na kalorie, ovšem báječně zasytí a vlivem zmíněné vlákniny omezuje nechvalně známý „vlčí hlad“.

Zároveň posiluje kosti a pomáhá udržet stabilní hladinu hormonů štítné žlázy, což má na správné fungování tohoto orgánu velký vliv. Možná nevíte, že širokou škrabkou se z cukety dají vytvořit i těstoviny, které stačí lehce povařit v rajčatové omáčce. Hodí se i do krémovější polévky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden