Dáma, co dokáže skvěle zahrát i domovnici

Elzu pronásledovaly role emancipovaných a tvrdohlavých žen. Jako byla ona sama – železná lady.

Role, kterou měla v Nemocnici na kraji města ztvárnit, byla původně Ina. Shodou náhod se ale z Balzerové nakonec stala doktorka Čeňková.

Ještě po šedesátce dokázala s grácií sobě vlastní svést i mladší muže. Ale jen ve filmu. Ve skutečnosti je oddaná jedinému muži, který prý dokázal obměkčit její tvrdou palici. Podobnou té, jakou měla doktorka Čeňková v legendární Nemocnici na kraji města. Díky ní se stala u diváků velmi oblíbená a populární, sotva dokončila studia.

Narodila se ve Vsetíně jako Eliška Havránková. Svoje dětství ale prožila se svými rodiči v Moravských Budějovicích. K divadlu ji už jako malou holčičku přivedla maminka, která byla nadšenou ochotnicí. Velkou oporou jí byla i v době, kdy se Eliška přihlásila na brněnskou konzervatoř a po maturitě pak rovnou zamířila na katedru herectví a režie na JAMU.

V druhé polovině šedesátých let se tam tehdy sešel silný ročník, který stál za vznikem divadla Husa na provázku. Už v době studia na akademii se příjemná blondýnka objevovala v televizních inscenacích brněnského studia a v té době také dostala

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře