Dáma, co dokáže skvěle zahrát i domovnici

Elzu pronásledovaly role emancipovaných a tvrdohlavých žen. Jako byla ona sama – železná lady.

Role, kterou měla v Nemocnici na kraji města ztvárnit, byla původně Ina. Shodou náhod se ale z Balzerové nakonec stala doktorka Čeňková.

Ještě po šedesátce dokázala s grácií sobě vlastní svést i mladší muže. Ale jen ve filmu. Ve skutečnosti je oddaná jedinému muži, který prý dokázal obměkčit její tvrdou palici. Podobnou té, jakou měla doktorka Čeňková v legendární Nemocnici na kraji města. Díky ní se stala u diváků velmi oblíbená a populární, sotva dokončila studia.

Narodila se ve Vsetíně jako Eliška Havránková. Svoje dětství ale prožila se svými rodiči v Moravských Budějovicích. K divadlu ji už jako malou holčičku přivedla maminka, která byla nadšenou ochotnicí. Velkou oporou jí byla i v době, kdy se Eliška přihlásila na brněnskou konzervatoř a po maturitě pak rovnou zamířila na katedru herectví a režie na JAMU.

V druhé polovině šedesátých let se tam tehdy sešel silný ročník, který stál za vznikem divadla Husa na provázku. Už v době studia na akademii se příjemná blondýnka objevovala v televizních inscenacích brněnského studia a v té době také dostala

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden