Dana Batulková: Utápí smutek valkoholu

Dana Batulková: Utápí smutek valkoholu

Kdo by to byl do herečky řekl? Dana Batulková (60) vždy byla spíše za slušňačku. Jen těžko si ji představit někde na večírku v opileckém rauši. O to více zarážející je svědectví, podle kterého herečka poslední dobou až nezvykle holduje vínu.

"Danu Batulkovou často vídám v jedné pražské vinotéce," prozradila pozorná čtenářka. Co že herečka tak najednou propadla opojnému moku? Vždyť ve společnosti vždy byla vídána jen s nealkem. Možná to má ale svou hlubší příčinu.

Batulková vždy velmi milovala svou rodinu. Své děti, Jakuba Prachaře (35) a Marianu Prachařovou (24) piplala jako svůj největší poklad. Ráda pečovala o své nejbližší, milovala ten domácí ruch. Ještě více se na své potomky upnula po rozchodu s Davidem Prachařem (59).

Jenomže postupem času se její zlatíčka začala osamostatňovat. Syn už má svoji rodinu s Agátou Prachařovou (33) a posléze odešla z domu i dcera Mariana. Když přišla s tím, že se stěhuje do bytu s kamarádkami, byla to pro Batulkovou obrovská rána.

Prý ztratila smysl života. Uvědomila si, že děti jsou velké, dospělé, že už ji nepotřebují. V hlavě jí zůstala prázdnota. V domácnosti bylo najednou ubíjející ticho, začala si připadat nepotřebná, opuštěná.

.. "Řekla jsem si – a co já teď. Musíte se znovu hledat," svěřila se herečka. A přiznala, že s těžkou situací se vyrovnává všelijak. "Najednou máte svůj čas," říká Batulková s tím, že začala proto chodit s kamarádkou na víno častěji než dřív.

Je logické, že přítomnost někoho, komu se může ze svých splýnů vypovídat, jí je tím největším lékem na duši, navíc právě u vína se nejlépe uvolní. Ale jak známo, všeho moc škodí. Nezbývá než doufat, že své nové kratochvíli se herečka bude oddávat jen s mírou a nadobro nepropadne alkoholu.

.

reklama
reklama