Dana Vávrová - Za slávu a štěstí zaplatila krátkým životem

Film Ať žijí duchové! ji vystřelil mezi české hvězdy, lásku a štěstí však našla v Německu. Tam se svou nesmírnou pracovitostí stala uznávanou režisérkou. O tom ale naši diváci dlouho nevěděli.

Dětská hvězda Leontýnka pomalu zapadala, avšak v Německu se z ní zrodila respektovaná herečka i režisérka. Její manžel byl o 28 let starší, přesto opustila dříve ona jeho. Navždy. Umělecká dráha krásné Dany Vávrové se začala rozvíjet již od raného dětství, kdy s nadšením navštěvovala dramatický kroužek.

Jisté nadání se nevyhnulo ani její starší sestře Haně Heřmánkové (58), která působila v televizi jako hlasatelka a občas také jako herečka. Dana ale v devíti letech dostala roli, která ji postavila na začátek úspěšné filmové dráhy.

Stala se z ní jedna z nejpopulárnějších dětských filmových hvězd, která nevyhasla se svou dospělostí, ale ještě více se rozvíjela, i když tomu český divák nepřihlížel a myslel si, že spíše skončila

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden