Daneček nás zachránil před nehodou

Své dítě bych nikdy nedala. I přes jeho postižení jsem si ho nechala. On se mi za to dnes odměňuje. Cítí každé nebezpečí.

Daneček patří mezi těžké autisty. Žije si ve svém světě a já se o něho musím starat.Nikdy nebude schopen chodit sám po ulici, nakupovat a řešit běžné záležitosti spojené se životem. Mnohokrát jsem byla z existenčních důvodů postavena před rozhodnutí syna si nechat nebo jej dát do ústavu.To jsem ale nikdy neudělala. Jak se ale říká, tito lidé bývají obdařeni velkou vnímavostí a schopnostmi, které běžní lidé nemívají. U Dana tomu tak skutečně je. Viděl snad ducha? Nejbližším přítelem se synovi stala kočka.Vydrží spolu sedět a dívat se na pohádky a hrát si. Mindička s námi jí u stolu a spí v posteli. Když se Dan koupe, ani tam ho neopustí. Sedí na pračce a nespustí ze syna oči. To ale není všechno. Mnohokráte se mi zdálo, že spolu ti dva sledují stejný cíl, který se po bytě pohybuje.Dávno mám podezření, že s námi doma bydlí duch, zejména večer se projevuje různým klepáním. Začala jsem cíleně sledovat syna a kočku. A podle nich věděla, kde se ten objekt nachází.

Jednou jsme jeli ke známým do jižních Čech.

Dan už byl velký, seděl v autě vedle mě, poslouchal hudbu a sledoval, jak krajina ubíhá. Na rozdíl od většiny autistů cestuje rád. Je zvyklý od narození. Vždy se tváří tak šťastně, že jsem i já v sedmém nebi.Výletem mu udělám větší radost, než drahým dárkem. Bylo tedy pro mě překvapení, když se Dan nervozně rozkymácel. Po tváři mu stékala obrovská slza. Přesně tak jsem si představovala tu krokodýlí. Přibrzdila jsem.Zachránil nám život Dan měl tak zoufalý výraz, že jsem zastavila okamžitě u krajnice. A to nás zachránilo. Už jsem jen viděla, jak se před námi srazilo osobní auto s kamiónem a do nich se zapasovala další auta.Kdybych nezastavila, byla bych mezi nimi. Dan mě začal hladit. „Dane, tys nás zachránil!“ vydechla jsem. Od té chvíle jsem jej sledovala ještě víc. A začala jsem tak přicházet na další detaily, které mi dříve unikaly.Když byl Dan při jízdě spokojený a užíval si písniček, byla i naše cesta bez problému. Pokud znervózněl a začal dokonce plakat, okamžitě jsem zpomalila a byla ve střehu. Syn se nikdy nemýlil. Naprosto úžasný radar má zejména na policii.Můžou se schovávat jak chtějí, můj autistický syn o nich ví dříve, než jsou vidět.

Milena (51), Třeboň .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden