Dává výpověď! Je to rozumné?

Lehkomyslných kroků je minulost herečky Veroniky Gajerové (59) plná.

Tomu se věří jen těžko. Po uši zadlužená Veronika Gajerová (59) se dobrovolně rozloučila s Městskými divadly pražskými, kde byla ve stálém angažmá po několik desetiletí.

Zářila tu nejen jako herečka, ale přesvědčila diváky, že též výborně zpívá – představila se i jako šansoniérka či muzikálová zpěvačka.

Je rozumné opouštět v současné složité době stálou divadelní scénu a vzdávat se jistoty, že se každý měsíc objeví na účtu výplata? Nemluvě o tom, že diváci cítí zklamání, měli svou Veroniku upřímně rádi.

Sama s dětmi

Zejména v hereččině případě lze mluvit o nerozumu. Zdá se, že přitažlivá blondýnka je tělem i duší nepraktická umělkyně, což se už ukázalo. Jako hospodyňka se neosvědčila, vedla svou domácnost do zkázy a nadělala milionové dluhy.

Vysvětlila, že ji opustil partner Petr Kracik (63) a ona zůstala sama se dvěma dětmi, a tak byla nucena půjčovat si peníze. Nutno však podotknout, že si v Ordinaci v růžové zahradě, kde tehdy působila, vydělala jistě dost na to, aby se nedostala do dluhové pasti – kdyby ovšem dovedla s penězi správně nakládat.

Prostě končí

„Už nechci být nikde ve stálém angažmá. Chci se spoléhat sama na sebe,“ překvapivě prohlašuje blondýnka, jejíž kuráž hraničí s lehkomyslností. „Dohraju tam dvě představení a po pětatřiceti letech končím. Chci hrát to, co mě baví.“ Její bohémství až leká.

Na druhou stranu klobouk dolů, že se z dluhů nehroutí, naopak – do budoucnosti hledí s nadějí. „Chytám nový dech. Z dluhů zbývá necelý milion, úroky mi odpustili. Věřím, že všechno zvládnu,“ prohlašuje. Jak to však zvládnout bez pravidelného příjmu?

Až na dno

V jisté době její dluhy činily bezmála pět milionů a věřitelé jí vyhrožovali vším možným, třeba i únosem dětí. Uvažovala o sebevraždě, to už je naštěstí minulost. „Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem si takzvaně namlela hubu,“ říká dnes.

„Opravdu to s pokorou přijímám tak, jak to jde. Vážím si každého dne, úsměvu nebo opravdového vřelého slova od lidí.“  Poučila se ze své životní krize?

Hraje už jen v zájezdovém představení Nejstarší řemeslo – přitom musí splácet dluhy. Půjčila si mimo jiné i od přátel a kolegů, ztratila tak jejich důvěru. Doufejme, že ví, co dělá.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden