Moje sladké tajemství

Dávná nenávist ho připravila o vysněné angažmá

Moje sladké tajemství

Když se Jiřího maminka dostala konečně na svobodu, byly už vztahy mezi ní a dospívajícím synem nenávratně narušené.

Na počátku životní dráhy Jiřího Štěpničky (75) to vypadalo, že se nadaný mladík stane obětí nelehké doby. On si ale navzdory všem překážkám brzy vydobyl pevné postavení na naší herecké scéně.

Vynikající herec Jiří Štěpnička (75) vyrůstal v krásném prostředí Karlových Varů mezi samými umělci. To díky tatínkovi, všestranně nadanému výtvarníkovi Janu Samcovi (†71). Byly by to jistě krásně prožité roky, kdyby nezačínaly velkou rodinnou tragédií.

Jeho maminka Jiřina podlehla lákavé nabídce

Jiřího život neblaze ovlivnily poválečné události v tehdejším Československu. Jeho maminkou totiž byla vynikající česká herečka Jiřina Štěpničková (†73). A ta se, na rozdíl od jiných prvorepublikových hvězd, nikdy nezaprodala nacistickému režimu. I proto jistě doufala, že se pro ni po osvobození najdou v divadle velké a zajímavé role.

Jenže to se překvapivě nestalo. Pro Jiřinu najednou nebyla pořádná divadelní práce, takže brzy podlehla na první pohled velmi lákavé nabídce. Nastrčený dopis zhatil

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden