Moje šťastná hvězda

Dbejte na příjem hořčíku

Mnohdy velmi častým důvodem, proč máme pocit, že se nám hlava každou chvíli rozletí na tisíc kousků, je nedostatek hořčíku. Když nám chybí, v těle to prostě dělá velkou paseku a kromě svalových křečí to může odnést i hlava.

Je i balzámem na nervy

Hořčík patří k nejdůležitějším prvkům v našem těle. Proto ho berte každý den a uvidíte, jak se frekvence migrén po čase sníží. Dokáže příjemně zklidnit nervy a ty bývají při bolesti hlavy hodně podrážděné.Pokud na vás jde zase pulzující bolest, magnezium určitě vyzkoušejte. Je to o dost lepší než brát neustále léky, obzvlášť pokud tímto neduhem trpíte poněkud častěji.

Proti stresu a depresi

Dokonce lékařské studie před časem zjistily, že lidé, kteří si stěžují na bolesti hlavy, mají hořčíku v těle velký nedostatek.A dobrá zpráva je, že tento minerál navozuje i dobrou náladu a úspěšně bojuje proti stresu a depresi. Zvýšenou potřebu hořčíku máme zejména ve chvílích, kdy hojně konzumujeme živočišné tuky, bílkoviny či sladkosti.Nebo se pravidelně oddáváme fyzické aktivitě a sportu, trpímě diabetem, konzujeme alkohol, žijeme ve znečištěném prostředí nebo jsme ve stresu. Hořčík lze doplnit s pomocí výživových doplňků nebo konzumací potravin bohatých na hořčík, jako jsou třeba vločky, luštěniny, ořechy nebo datle.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden