Můj čas na kafíčko

Dcera si nebezpečně zahrávala s osudem!

Nesprávné rozhodnutí nám často zkomplikuje život.

Některá láska bývá opravdu slepá, naštěstí realita dokáže otevřít oči.

Byla jsem moc ráda, když moje starší dcera Andrea začala chodit se Štěpánem a když si ho potom i vzala. Tvořili spolu klidný, pohodový pár. Štěpán mohl možná někomu připadat jako manžel pod pantoflem, ale to bylo díky jeho mírné povaze. Snažil se vždy řešit vše spíše po dobrém.

Vůbec jsem ji nechápala!

Mladí se vzali, když jim bylo pětadvacet. Andrea mi řekla, že dítě nechce dříve než po třicítce. Respektovala jsem to, ačkoliv bych se samozřejmě bývala ráda dočkala vnoučete co nejdříve. Jednoho dne přišel šok. Dcera mi oznámila, že od Štěpána odchází.

Na moji otázku, co ji k tomu vede, upřímně přiznala, že se zamilovala do jiného muže. Štěpána skutečně opustila a začala žít s Michalem. Ten se mi vůbec nezamlouval. Byl to drsný, zamračený, o dost starší chlap s tetovanými pažemi.

Nechápala jsem, co na něm Andrea vidí. Na moji otázku odvětila, že tomu nemůžu rozumět. Michal postupně získal nad Andreou nadvládu a já to nesla opravdu těžce.

V duchu jsem se modlila za to, aby se svým milencem dcera neotěhotněla. Andrea podala žádost o rozvod a já viděla, že je situace opravdu vážná. Nemohla jsem s tím ale nic dělat, na moje argumenty dcera neslyšela.

Poznala jeho pravou tvář

S Andreou jsem se dál stýkala, takže mi neušlo, když se jednoho dne špatně snažila zakrýt modřinu na ruce. Tvrdila, že se uhodila sama. Monokl pod okem už ale vysvětlovala těžce. Bylo jasné, že dochází k domácímu násilí a že Michal je surovec.

Dcera to přiznala až po pár týdnech. Nevěděla, co má dělat. Nejraději by se vrátila ke Štěpánovi, ale styděla se. Netušila, zda ji manžel ještě přijme. Naštěstí se zeť zachoval jako správný muž. Pro Andreu si k Michalovi došel ještě se třemi kamarády.

Na ženu Michal ruku vztáhnout uměl, před přesilou ale utekl. Dcera je nyní opět se Štěpánem a já si oddechla. Asi je dobře, že Andrea dostala lekci od života a věřím, že podobnou chybu už nikdy nezopakuje!

Dana S. (56), Písek

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden