Dceřin odchod ji ranil víc, než si dokázala připustit

Dřív dcerám mluvila do života, ty jí teď zase na oplátku zakazují hrát v seriálu!

Vztahy mezi Ivou Janžurovou (79) a jejími dcerami nebyly vždy tak ideální, jak by se mohlo zdát. Když jedna z nich odešla z domu, musela si na nájem vydělávat uklízením.

Přední česká herečka Iva Janžurová (79), kterou mohli diváci vidět například ve filmu Teroristka, je dobře známa tím, že doslova zbožňuje své dcery Sabinu (48) a Theodoru (46) Remundovy.

Chtěla vylétnout z rodného hnízda

Proto dnes v její obrovské vile v pražských Střešovicích bydlí i obě její dcery se svými rodinami. Přesto Janžurová v minulosti zažila chvíle, kdy jí bylo opravdu smutno. Během studia na FAMU se totiž hereččina mladší dcera Theodora rozhodla vylétnout z rodného hnízda. Raději se nastěhovala do podnájmu na Malé Straně, který sdílela s později velmi úspěšnou filmovou a divadelní režisérkou Alicí Nellis (49). To Janžurovou patrně ranilo mnohem víc, než si byla ochotna připustit.

Slavná matka se jim ráda pletla do osobních věcí

Mohla zmizet matce z dohledu

Herečka si tehdy postavila hlavu a dceři řekla, že pokud s ní nechce žít pod jednou střechou, bude si muset sama vydělat na nájem. Kvůli jejímu ultimátu musela Theodora během studia chodit uklízet. Měla tak alespoň příjem, který jí umožnil částečně zmizet slavné matce z dohledu. Tato zapeklitá situace ale měla i své dobré stránky. Během společného bydlení totiž vznikla silná vazba nejen mezi Theodorou a Alicí, ale i mezi paní Ivou a známou režisérkou. Na svět tak přišly úspěšné filmy Ene bene a Výlet, které režírovala právě Alice a v kterých si zahrály Theodora Remundová a Iva Janžurová.

Dcery chtějí, aby byla opatrná

To ale zdaleka neznamená, že by vztahy mezi Ivou Janžurovou a jejími dcerami byly v dalších letech ideální. Například Sabina už před lety řekla, že jí vždy strašně vadilo, když jí slavná matka do něčeho mluvila. Ať už to tehdy bylo jakkoli, dnes jsou to právě dcery, které nad Ivou drží ochrannou ruku. Dokonce jí zakázaly pokračovat v natáčení seriálu Ohnivý kuře. „Má sice spoustu elánu, ale nemá téměř žádné volno. Musí dbát víc na své zdraví a být víc opatrná,“ říká o své matce Sabina.

reklama
reklama