Dcery jsou už zoufalé! Čím je Iva rozzuřila?

Každá jiná několikanásobná babička už skáče jenom kolem svých neposedných vnoučat. Ale uznávaná herečka Iva Janžurová (76) dává bohužel přednost před vlastní rodinou naprosto jiným věcem. Od starší dcery, také herečky Sabiny Remundové (45), má přitom už dvě vnoučata a mladší Theodora (42) jí dala zatím tři vnuky, se kterými občas určitě potřebuje pomoct.

Jenže Iva je tak trochu babička na baterky. „Vnoučata dost trpí tím, že na ně mám málo času,“ potvrzuje se sklopenou hlavou i sama herečka. Vzájemnou lásku si prý navíc doma příliš neprojevují, i když bydlí všichni v jednom velkém domě.

Bude na to ještě vůbec stačit?

Malé caparty si bere do parády jen na několik dní v létě na svou chalupu. Jinak na ně nemá vůbec čas. A důvod? Únava a především milovaná práce, které se zřejmě za žádnou cenu rozhodně nehodlá vzdát.

Co asi stojí za nezištnou pomocí kolegyni?

„Pro mě je to to nejlepší, co můžu mít. Podstata mého života je v mé práci,“ práskla na sebe. Její zdravotní stav je přitom poslední dobou době na štíru. Sabina jí dokonce před časem musela tvrdě zakázat pokračování v seriálu Ohnivý kuře, čímž Iva přišla o pořádný statisícový balík. Teď, dva roky od náročné operace srdce, která se už prostě nedala déle odkládat, ji navíc vysiluje jedna nemoc za druhou. Jedna viróza ji skolila už na konci ledna a další ji dohnala dokonce na kapačky do nemocnice. Doktoři ji budou muset přivázat k posteli, aby trochu zvolnila. Ona ale ze svého životního tempa není ochotná slevit. A svou každodenní cigaretku si také nedokáže odpustit. A když se k tomu v jejím věku připočtou nervy na jevišti a nedostatek spánku, není divu, že mele z posledního. „Mám za měsíc jednadvacet představení,“ nechala se slyšet.

Co je to za  mladého kolouška?

Alespoň ostatní členové rodiny se jí tak snaží pomáhat, jak jen můžou. A nejenom rodina, ale také její mladý kolega Igor Orozovič (33). Znají se z divadelní hry Božská Sarah. Nejen, že ji pravidelně doprovází až k jejímu terénnímu autu, ale ještě ji odveze, kam si zamane. Nosí jí také tašky a květiny. Přidá se i Iva do klubu starších hereček kamarádících se se zajíčky?

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden