Dejte pleti dobře najíst!

Víte, že existují potraviny, díky kterým bude vaše pleť zářit a působit zdravě v každém věku? 

Chia semínka

Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, regulují krevní cukr, zlepšují trávení a mají protizánětlivé účinky a vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Olej z chia hydratuje, hodí se pro problematickou a aknózní pleť, zklidňuje ji a minimalizuje vrásky.

Kustovnice čínská

V čínské medicíně je považována za elixír mládí. Pomáhá předcházet stárnutí, a to i pleti, podporuje krvetvorbu a celkovou vitalitu. Obsahuje velké množství betakarotenu, takže má příznivý vliv na zrak i pokožku. Můžete ji jíst samotnou, přidat do müsli nebo si z ní uvařit čaj.

Zelený ječmen

Používá se hlavně k očistě organismu a posílení imunity. Hodí se na problematickou pleť – nedejte se odradit tím, že po krátkém užívání se pleť začne horšit. Je to tím, že se škodliviny z těla dostávají kůží ven. Po půl roce se účinky dostaví. Nejlepší je užívat ho ráno nalačno.

Chlorella

Sladkovodní řasa obsa   huje řadu vitaminů, minerálů, stopových prvků, bílkovin  a aminokyselin. Používá se k detoxikaci organismu a posílení imunitního systému, pomáhá proti plísním a při léčbě akné. Užívá se ve formě tobolek nebo prášku, který lze použít jako detoxikační pleťovou masku, stačí ho smíchat se stejným množstvím medu a citronové šťávy.  .

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama