Dejte si své ruce po létě do pořádku

Nespoléhejte se na to, že na podzim neukazujete ruce tolik na odiv, jako v létě. Dlaně jsou totiž vizitkou každé ženy, a to během všech ročních období. Už jenom když ruku někomu podáváte, potřebujete udělat dobrý první dojem.

V průběhu léta dostávají vaše ruce pořádně zabrat. Ať už pracujete venku na zahrádce, nebo je často mácháte ve vodě, potřebují po teplých dnech nějakou tu léčivou vzpruhu. Poradíme vám, jak jim dodat to, co potřebují, aby vám mohly zase dělat radost.

1. Nepodceňujte pravidelné mazání

Slýcháte to dnes a denně, ale ruku na srdce, která z nás to pravidelně dodržuje? Jenže mazání rukou je důležitější, než si myslíte. Ruce tak totiž dostávají hydrataci, díky níž není jejich jemná pokožka suchá, ale naopak vláčná a díky tomu dostatečně pružná.

Vsaďte na lázeň z olivového oleje.

2. Po kterém nejlépe sáhnout?

Výběr ošetřujícího krému ale není jen tak. Přes den sáhněte po lehčí konzistenci. Pokud si chcete mazání ještě více zpříjemnit, spojte to s lehkou masáží mezi prsty a masírováním dlaní. V noci rukám naopak dopřejte hustší a vydatnější přípravek.

3. Využijte dobu, kdy spíte

A právě během noci je ten správný čas, kdy můžete ruce schovat do lehkých látkových rukavic a nechat je odpočívat. Právě v této době nejsou totiž vystavovány zátěži a správný hydratační krém může v klidu dělat svou práci. Až se ráno probudíte, už vás nebudou zlobit vysušené ruce se zatvrdlými kůžičkami okolo nehtů.

4. Dopřejte svým rukám speciální výživu

Kromě krémů existují i jiné postupy, kterými vrátíte ruce zase do formy. Navíc to není vůbec nic drahého a najdete to v prostorách své kuchyně. Řeč je o obyčejném olivovém oleji. Když ho totiž trochu obětujete a místo vaření ho zlehka zahřejete na příjemnou teplotu, vašim rukám se dostane opravdové pohlazení. Panenský olej je navíc úžasnou vzpruhou také pro poškozené nehty.

TIP: Parafínový zábal

Ptáte se, jak si ho připravit sama doma, aniž byste musela do speciálních lázní? Stačí si v obchodě koupit parafín v podobě destiček nebo jemných perliček a ten doma na plotně rozpustit na bezbarvou kaši. Může být také lehce parfémovaný. Ruce potom do něho na pár minut ponořte, až se vám na nich vytvoří jemný vyživující film. Ten pak stačí po několika minutách sloupnout. Tří- až pětimilimetrová vrstva dodá vaší pokožce hydrataci a hebkost.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama