Moje sladké tajemství

Dejte teď hned vráskám vale!

Kosmetické pilíře každodenní péče zabrzdí stárnutí tváře. I té vaší...

Odhalte, jak si vylepšit předpoklady, které vám nadělila příroda. Stárnutí je přirozená věc, ale jak moc ho necháte projevit, je jenom na vás.

Pořiďte si promyšlenou kosmetickou výbavu. Investujte do ní přiměřenou částku, ale myslete na to, že nejde jenom o účinné látky, ale musíte si zvyknout na pravidelnost. Luxusní krém nezabere, když si ho budete šetřit a necháte na něj prášit.

Nezapomínejte ani na noční krém!

Krémováním proti stárnutí

Při náznaku prvních stop stárnutí používejte krém minimálně každé ráno. Jaký si vybrat? Univerzálně působí hydratace, která se komfortně rychle vstřebává.

Oceníte také okamžitý efekt, který je vidět, protože se povrch pleti uhladí, tvář se rozjasní a působí svěže a mladě. Je také příjemná na dotek. Závlahou posílíte také přirozenou ochranu pokožky. Odolá v okolí číhajícím nepřátelům, jako je smog a sluneční paprsky.

Filtr je plus

Omlazovací krémy jsou často vybaveny také nízkým ochranným filtrem do 15 SPF. Celoroční používání odvrací sluneční paprsky, které jsou podezřelé z toho, že způsobují až tři čtvrtiny projevů předčasného stárnutí pleti.

A nechcete od 30 vypadat na 50! Ale neděste se, krém s filtrem vás nebude na tváři tížit, pocit neprodyšných opalovacích krémů nehrozí. Důležité ovšem je večer zbytky krému důkladně očistit.

Noční prodloužená

Najděte energii nanášet si také noční krém. Podpoříte tím přirozenou regeneraci pleti, která, právě když my spíme, jede naplno. V noci se z pokožky vyplavují toxiny, obnovují se kožní buňky, elastinová i kolagenová vlákna.

Pokud používáte hydratační krém, který neobsahuje chemický sluneční filtr, klidně ho používejte dvakrát denně. Ale když zvolíte večer jiný, doplníte další aktivní látky. Výživnější kosmetika také chrání tvář během spánku před mechanickým odíráním.

Specialista na oční okolí

V okolí očí se tvoří dost viditelné vrásky, které si žádají pozornost, ale spousta žen si říká, že na ně stačí denní krém, kterým pečují o zbytek tváře. Možná ano, možná ne. Výrobci si často kryjí záda a nanášet ho na oči nedoporučují.

Samozřejmě že když si koupíte tubičku navíc, jejich finanční rozpočet to potěší, ale mohou mít pravdu. Do denní péče se někdy přidávají parfemační složky, které zpříjemňují používání, ale citlivá tenká pokožka okolo očí a oči vůbec by s nimi mohly mít problém.

Pálení a otoky nikomu na půvabu nepřidají. Oční specialista naopak obsahuje látky zklidňující, potlačující otékání. Vrásky vyhlazují složky klinicky otestované a v bezpečné koncentraci.

Věrnost se většinou vyplácí

Nepodléhejte reklamě a nestřídejte krémy příliš často. Kosmetičky doporučují změnu maximálně jednou za sezonu. Na tři měsíce vám obvykle vystačí dva kelímky oblíbeného krému.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden