Můj kousek štěstí

Detail, na kterém záleží

Něco jako podpis zlatým perem...

Řasenka patří mezi nejzákladnější zkrášlující pomůcky ženy. Prodloužit, zahustit, nebo jen lehce zvýraznit pro přirozený vzhled? Mrkněte na náš návod!

Na trhu je řasenek nepřeberně. Jak si tedy vybrat tu správnou? Zkuste se zaměřit na tvar kartáčku, s kaž­dým dosáhnete trochu jiného efektu.

Na řasách záleží

Než si půjdete koupit řasenku, ujasněte si, jaké máte řasy. Jsou krátké, dlouhé, husté, řídké, nebo rovné? V úvahu vezměte i to, jakého efektu chcete s řasenkou dosáhnout – jde vám o prodloužení, větší objem, zhuštění, nebo jen podpoření přirozeného vzhledu?

Pokud máte jasno, můžete vyrazit do obchodu a kromě nápisů o vlastnostech řasenky prozkoumat i to, jaké mají kartáčky – to zjistíte na testeru, který obvykle bývá u zboží volně k vyzkoušení. Řasenkové kartáčky bývají štětinkové a silikonové, ovšem to není hlavní kritérium pro rozhodování.

Objemové a prodlužující řasenky obsahují umělé chloupky, které řasy „nastaví“.

Nejdůležitější je jejich tvar. Základní typy mají i mnoho další variant, ale my si vystačíme s těmi hlavními. Pojďme se jim podívat na zoubek, tedy vlastně na štětinky.

Rovný

Tenhle kartáček má jen mírně zúžený konec a je to prostě klasika. Pokud jsou štětinky hustší, dokáže řasám přidat na objemu, ten s krátkými štětinkami je vhodný nejen na spodní, ale i pro řídké a jemné řasy u vnitřních koutků. Je vhodný především pro přirozené líčení.

Kuželovitý

I kuželovitý kartáček patří k běžným. Díky zužujícímu se konci dovoluje v jednom tahu nanést řasenku i na krátké a jemné řasy v koutcích oka a postará se i o jejich oddělení. Je vhodný pro přirozené líčení.

Hustý, jemný, silikonový nebo přírodní − jaký si vybrat?

Obloučkový

Řasenky s kartáčky zakřivenými do obloučku jsou určené k mírnému natočení rovných řas rovnou při nanášení řasenky. Díky svému tvaru se dobře přizpůsobují tvaru oka a jedním tahem dokážou zvýraznit a pozvednout přirozený vzhled řas.

Hustý

Široké kartáčky s hustými štětinkami dodají řasám především objem. Při nanášení řasenky s takovýmto kartáčkem je třeba dávat pozor, abyste se „trefila“ jen na řasy a neobtiskla si ji na víčko nebo pod oči.

S kuličkou

Kartáčky, které mají nahoře zakončení ve tvaru kuličky, jsou speciálně navržené tak, aby se snáze dostaly ke každé i sebemenší řase. Díky tomu řasenka pokryje doslova každý milimetr řas.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden