Devadesát jedna let na světě oslavila Jiřina Bohdalová ve velkém stylu!

Její mládí poznamenaly strach o otce a smutek nad jeho uvězněním.

K hereckým ikonám, a dá se říct národním pokladům, patří Jiřina Bohdalová (91) už více než několik desítek let. Věk na ní ale není znát. Její vitalitu by ji mohly závidět muži i ženy z později narozených generací.

Tatínek Jiřiny Bohdalové (91) byl truhlářem, maminka pracovala jako služebná. Právě ona si jako milovnice ochotnického divadla všimla u malé Jiřiny jejího talentu. Dcera se totiž neustále ráda předváděla před návštěvami s předem připravenými výstupy.

Už v šesti letech stála Jiřina poprvé před kamerou, ale film Pižla a Žižla na cestách zůstal nedokončený. Jako dětskou herečku si ji můžeme připomenout například ve filmu Madla zpívá Evropě.

Po rozsudku přišel předčasný porod

Velké starosti měla Jiřina Bohdalová se svým otcem. Za války se zapojil do odboje a byl zatčen nacisty a odvezen do koncentračního tábora. Po válce se pak stal

Zbývá vám 80% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden