Díky Ordinaci si užívá luxusu

Účinkování v seriálu Ordinace jí měsíčně vynese slušné peníze. To je dobře, protože herečka potřebuje zaplatit rekonstrukci domu. A ještě k tomu si roli sestřičky jaksepatří užívá.

Nepřehlédnutelná zrzka, herečka Bára Štěpánová (56), která se proslavila jako bláznivá Bedřiška z Básníků, hraje už šestým rokem v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Roli sestřičky Babety si velice užívá, možná i proto, že původně měla hrát prostitutku. „Babeta nebyla první nabídka z Ordinace. Před devíti lety mi nabídli epizodní roli prostitutky. Tu jsem rázně odmítla a přemýšlela jsem, proč mě lidi takhle berou, proč si myslí, že jsem taková rázná a od rány, ženská, která má všechno na háku. Lidi vás prostě soudí podle toho, jak vypadáte a samozřejmě taky podle rolí, které jsem hrála,“ svěřila se a dodala, že by si přitom tak ráda zahrála Julii. Na tu sice nedošlo, ale na pár romantických rolí v divadle ano, třeba Laura ve Skleněném zvěřinci nebo Constanze v Amadeovi.

Něco jako „Janžurka“

Bára je za roli sestřičky Babety vděčná. „Přišla producentka Lenka Hornová a řekla, že by chtěla, aby Babeta byla – teď to říkám s velkou rezervou – něco, jako byla Iva Janžurová v Nemocnici na kraji města. Chtěla jsem, aby měla taky svoje problémy, aby to nebyla jen ta prvoplánová sranda. Řekla jsem, že bude trošku trhlá, ale pečlivá, občas překotná. A Lenka mi tohle všechno umožnila. Dokonce mi dovolili upravovat si texty. Co víc si můžu přát,“ vzpomíná na začátky v seriálu Štěpánová. Byla to tehdy výzva, protože sestra Huňková z Nemocnice je nyní cosi jako národní poklad. Některé její věty ze scénáře, a dokonce věty, které řekli v roli ostatní o ní, jsou dodnes citovány v nejrůznějších situacích. Vzpomínáte na „holubičku“? A jak se zdá, díky velkému nasazení Báry v Ordinaci, se pomalu na veřejnosti začínají objevovat i její „hlášky“.

Smůla jí lepí na paty

Říká se, že jí role v Ordinaci vynáší téměř 90 000 Kč měsíčně, to ale nemůžeme potvrdit. Nicméně by si Bára měla dát pozor, jak s výdělkem zachází. Především pak, co musí zaplatit, aby neskončila v exekuci. Před nedávnem totiž přišla na to, že nějak zapomněla uhradit sociální a zdravotní pojištění. Najednou jí narostl dluh, naštěstí vzhledem k příjmům nijak vysoký, ale hrozila exekuce! A mohla by přijít i o vysněný dům v anglickém stylu v Zákolanech u Kladna, kde žije s manželem, jazzovým hudebníkem Miroslavem Barabášem (54). Dům, tehdy ve zdevastovaném stavu a původně po rakousko-uherském továrníkovi, si pořídili před patnácti lety. I s rekonstrukcí spolkl kolem deseti milionů korun, z nichž si údajně větší část museli půjčit. Jen provoz opravené vily spolkne měsíčně kolem dvaceti tisíc. Bářina záliba v luxusních doplňcích a kabelkách může být také pořádným zásahem do rodinného rozpočtu. Nákladná rezidence je tedy pro oba dva pořádným závažím, ovšem, jak se ukazuje, také izolací. „My s Mírou příliš přátel nemáme. Nepěstuju tyhlety vazby,“ svěřila se před časem Štěpánová. Jenže jde o to, jestli tohle není spíš z nouze ctnost. Vždyť kdysi byla Bára velmi společenská a nechyběla na žádném večírku. Otázkou však je, zdali důvodem pro jakýsi odchod z veřejnosti není jen důsledkem vyčerpání jak fyzického, tak poněkud i finančního. Ale nebojme se, oba manželé jsou známí pracovitostí a tak vše jistě bez nějakých větších problémů zvládnou.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden