Moje šťastná hvězda

Díky oscarové erotické scéně Somra znali až v daleké Americe

Moje šťastná hvězda

Patřil ke skutečným mistrům hereckého řemesla, i když se mu kdysi spolužáci na akademii posmívali a on byl osamělý. Na vrchol mu nakonec pomohlo i jeho neuvěřitelné charisma.

Málokoho potká takové štěstí, jaké měl Josef Somr (†88). Svojí první velkou filmovou rolí získal slávu i za oceánem. Přesto zůstal vždycky skromným a laskavým člověkem.

Osud zavál jedinečného herce Josefa Somra (†88) hodně daleko od moravského Slovácka, ale na své kořeny nikdy nezapomněl, a pokud mu zdraví dovolilo, stále se do svého rodiště vracel.

„Vracov je můj domov, a kdykoli vidím v dálce vracovské topoly, srdce se mně sevře,“ vyznával se z hloubky duše z lásky k rodnému městečku. Přitom jeho dětství, na něž také vždy rád vzpomínal, nebylo vůbec jednoduché. Na druhou stranu právě to zřejmě formovalo jeho povahu.

Ve stínu přísného tatínka

Tatínek byl totiž zemitý moravský sedlák, který sice pracoval nejdřív jako truhlář a později na dráze, ale vedle toho měla

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden