Můj čas na kafíčko

Divoké hádky kvůli dalšímu dítěti!

Kariéru obětovala manželovi a rodině, i když mohla být velkou hvězdou. Manželství s mnoha dětmi na pohled klape, ale: má teď, co chtěla?

Když se před šestnácti lety atraktivní Lucie Benešová (45) vdávala za svého kolegu Tomáše Matonohu (49), vzniklo klasické plzákovské dvoukariérové manželství. Jenže Tomáš pak svoji ženu převálcoval. Lucie se starala o děti a on obstarával výdělek. Jak to mají teď?

Přes dávnou svatbu v kostele si rodilá Pražačka Lucie Benešová (45) ponechala své jméno, aby v titulcích a na programech
divadel byla za sebe, a ne jako „ta od Matonohy“. Ale herecké žně léta slavil její rozjetý manžel Tomáš Matonoha (49).

Právě to se ale poněkud mění, ne snad co se týče peněz, ale stran kariéry. Tomáš, ač vzhledem playboy, je ve skutečnosti klasický rodinný typ, synek z Moravy, a postarat se o rodinu je pro něho základ. Kvůli tomu ovšem uvízl v kůži dobře placeného moderátora soutěžního pořadu a nabídky na role vyschly, a když přijde něco, co stojí za řeč, musí to Tomáš z časových důvodů odmítnout.

Naproti tomu jeho zářivá blondýna exceluje ve Slunečné v roli hostinské Rózy (bývalé prostitutky) a za již natočených 24 dílů si odnesla velice solidní obnos, takže manžel už není jediný živitel. Podstatné přitom je, že Slunečná bude určitě pokračovat a bez hospody, a tudíž ani bez hostinské se neobejde, což znamená, že penízky se ještě posypou.

Děti vyrostly a Lucie září ve Slunečné

Početná rodina na suchu (na rozdíl od mnohých jiných kolegů) jen tak neskončí. Jen doufejme, že je Tomáš imunní vůči
profesionální žárlivosti!

Tomáš jako skutečný maximalista chtěl početnou rodinu, takže kromě syna Luciána (22), kterého Lucie přivedla ze vztahu s hercem Filipem Blažkem (46), mají ještě syna Štěpána (14), dcerku Laru (8) a osvojenou dceru Sáru (20), což je slušný ansámbl.

Blondýna je už zase v kurzu

A není náhodou, že Lucie zase chodí na konkurzy, protože děti povyrostly a už i to nejmladší začalo chodit do školy. Kromě
toho větší děti rovná se větší výdaje, i když nejstarší Lucián už vypadl z domu a žije s krásnou snoubenkou Anežkou (22), považte, v Koreji, kde ona studuje a pan snoubenec pracuje přes počítač.

A údajně také pracují na miminku! Lucie i biologický tatínek Blažek mladý pár sledují ostřížím zrakem, sami Luciána počali ve stejném věku. Velké rodinné výdaje jsou dány tím, že jak Lucie, tak Tomáš chtějí dát to nejlepší nejen dětem, ale samozřejmě i sami sobě, takže se umějí patřičně rozmáchnout, a zatím jim to docela vychází.

Povedlo se jim dobře investovat do nemovitostí, ještě než ceny vyletěly nahoru.

Nebojí se pořádně investovat

A také si ještě před epidemií vyráželi na bohatýrské dovolené, a jakmile cestovní bariéry padnou, budou vyrážet zase.
Jde jen o to, jak dlouho bude podivné bezčasí trvat. Televizní byznys se už rozjíždí, ale ten divadelní a filmový se stále ještě potácí a lapá po vzduchu...

U příležitosti nedávných devětačtyřicátin Tomáš dojatě zavzpomínal na dobu, kdy jako gymnazista pracoval v Brně jako brigádník – uklízeč a zároveň se pochlubil domkem, který před třemi lety s Lucií koupili v pražských Řepích. Na první pohled je znát, že rekonstrukce domu stála pořádný balík!

Dokonce i strohou zeď do ulice nechali obložit cihlami lícovkami. Kuchyní a zahradním sezením s grilem by nepohrdl ani přísný kuchař Pohlreich, v obýváčku se směje nový kulečník, v hudební zkušebně nechybí infrasauna a prostornou vanou by nepohrdl extraligový hokejista se svou milenkou.

Přitom se ale nezbavili krásné chalupy v Novém Kníně, kterou Lucie koupila za svobodna, snad proto, že na chalupě mají bazén s vířivkou a Tomáš tam nechal hodně potu, o penězích nemluvě. Jezdí tam dodnes a často, ostatně v místním kostele se brali neboli jejich srdíčko už bije pro zdejší kraj.

Veškerá domácnost neustále zbývá na Lucii

Status mohovitých hvězd u Matonohů doplňuje i vlastnictví milionového karavanu se sprchou a toaletou. Od brigádníka –
uklízeče to Tomáš přece jen kamsi dotáhl! „Práce se s rodinou skloubit dá, i když je to občas velký fičák.

Ale sama jsem si to vybrala,“ říká Lucie. „Musíte být organizátor a mít kolem sebe lidi, kteří pomáhají.“ Nehledě na to, že děti chodí do kroužků, často hlídá její sportovně založená maminka Jiřina (65), které byste její věk rozhodně nehádali. Lucie měla hlavní slovo co se týče interiéru jejich nového domu, který by mohli klidně vyfotit do magazínu, a zbývá na ni taky úklid.

Je to pár let, co Tomáš naléhal, aby si pořídili ještě jedno dítě, k čemuž nakonec nedošlo. Nakonec si místo dalšího dítěte, které Lucie už nechtěla, pořídili psa, hysterického Otíka rasy Petit brabancon, česky zvané brabantík.

Neustále štěká a v domě si značkuje , takže dvě kočky jsou proti němu učinění andílci, ale alespoň se prý zvířátka dobře snášejí navzájem. Lucie s Otíkem byla i u psího psychologa Rudolfa Desenského (50) na jeho ranči, i když bez většího úspěchu. Důležité ale je, že je doma veselo a děti vypadají spokojeně, a to je nakonec to hlavní.

Benešová je krásná žena a šušká se, že prožila flirt s kolegou ze Slunečné. Už několikrát ve své kariéře hrála ženu lehčích mravů, ostatně její lepý blond exteriér k tomu vybízel. O Tomášovi je zase známo, že má rád blondýny, ba dokonce, jak Lucie doplňuje:

„Líbí se mu prsaté blondýny!“ Sám přitom neměl nouzi o role proutníků, nevěrníků, ba přímo nemravů. Skoro by se dalo říci, že popleta Tomi Paci z Comebacku byl výjimka. Ve skutečnosti jedináček.

Líbí se mu nejvíc prsaté blondýny!

Matonoha je rodinný typ, který si kvůli pocitu osamění v dětství vybral opačný extrém, povolání mezi lidmi a početnou rodinu. Jak Lucie říká, její manžel je konzervativní a věci má rád uspořádané tak, „jak to má být“.

I kvůli tomu se brali v kostele a Lucie, pražská skeptička, musela docházet v Novém Kníně na předmanželský katechismus! Je tedy možné, že by se herec dopustil nevěry a sukničkářství?

Nehledě na to, že má profláklý obličej a chytré mobily nikdy nespí. Kdyby se někde objevil s mladší blondýnou, druhý den by byl dalším smutným hrdinou bulváru. A co krásná Lucie?

Opravdu odolává svodům svých mladých kolegů ze Slunečné? Jestlipak má jejich bouřlivé manželství našlápnuto i na zlatou svatbu?

Tomáš, Lucie a jejich karavan!

Matonoha a Benešová jsou jediní čeští herci, kteří mají na natáčení v pustině vždy zajištěný pohodlný karavan s kuchyňkou, toaletou a se sprchou. Proč? Protože ho vlastní.

Už s ním jako rodina sjezdilipůl Evropy, byli ve Francii, dojeli s ním do Řecka na Thassos a užijí ho hojně i v Česku. Zatímco jiní vybírají něco slušného v autobazaru, oni si ho nechali postavit, čímž se cena vyšplhala hodně přes milion. „Spí se v něm skvěle,“ ujišťuje herec.

Jezdí třeba i se synem Štěpánem na hory, zaparkují u sjezdovky a mají ubytování se vším komfortem včetně topení. A co na to Lucie? „Nejdřív jsem byla proti, ale pak jsem si ho několikrát sama půjčila a vyrazila s kamarádkama. Pochopila jsem, že je to svoboda.

Jely jsme na čtyři dny na Šumavu, z Modravy jsme popojely na Srní, do Kašperských Hor, bylo to skvělý,“ raduje se. „Naučila jsem se ho řídit, vypouštět vodu, měnit záchod, není to zase tak těžký, dá se to,“ ujišťuje zcestovalá herečka. půl Evropy, byli ve Francii, dojeli s ním do Řecka na Thassos a užijí ho hojně i v Česku.

Zatímco jiní vybírají něco slušného v autobazaru, oni si ho nechali postavit, čímž se cena vyšplhala hodně přes milion. „Spí se v něm skvěle,“ ujišťuje herec. Jezdí třeba i se synem Štěpánem na hory, zaparkují u sjezdovky a mají ubytování se vším komfortem včetně topení.

A co na to Lucie? „Nejdřív jsem byla proti, ale pak jsem si ho několikrát sama půjčila a vyrazila s kamarádkama. Pochopila jsem, že je to svoboda.

Jely jsme na čtyři dny na Šumavu, z Modravy jsme popojely na Srní, do Kašperských Hor, bylo to skvělý,“ raduje se. „Naučila jsem se ho řídit, vypouštět vodu, měnit záchod, není to zase tak těžký, dá se to,“ ujišťuje zcestovalá herečka.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden