Dluhy ho dlouho ničily

Byl to asi jeden z jeho největších přešlapů. Herec MARTIN DEJDAR (55) se v minulosti pustil do velkého projektu a stal se koproducentem filmu Panství. To ho ale nakonec téměř zruinovalo.

Jako herci se mu dařilo, ale stále se chtěl posouvat výš a výš. Jednoho dne herce Martina Dejdara (55) napadlo, že i u nás by mohl vzniknout skvělý film, který by zabodoval i v zahraničí. Se svým nápadem obešel několik svých známých, ale většina z nich ho poslala k šípku.

Nakonec se Martinovi podařilo projekt zrealizovat, se svým švagrem Michaelem Švábem (52) založil společnost M.D.M. Production a pod ní film natočili. Do filmu obsadili zahraničního herce Petera O’Toola (†81), který byl hlavním lákadlem. Pak se ale všechno zkomplikovalo.

Podvedl je distributor

Když Panství konečně spatřilo světlo světa, docela se mu dařilo. Nebyl to žádný propadák, ale Dejdar i tak potřeboval víc, aby zaplatil vysoké náklady a úvěr, který si v bance kvůli tomu vzal. První prodej do zahraničí vyšel.

Dostal téměř milion dolarů, které hned vrátil. Pak ale distributor Martina podvedl. „Nezaplatil nám peníze. Pak už jsme neviděli ani korunu,“ svěřil se před lety Dejdar. Na jeho hlavu tedy připadl dluh kolem osmi milionů korun.

Musel splatit osm milionů korun!

Ten herec splácel deset let. „Tyto věci se bohužel táhnou dlouho a znepříjemňují mi život,“ říkával zoufale. Nakonec vše dobře dopadlo, od dalšího podnikání to ale herce neodradilo. Právě naopak, otevřel si svůj vlastní bar, má také svůj internetový obchod, kde prodává různé produkty, a v hlavě toho má prý mít vymyšleného ještě daleko víc.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden