Moje sladké tajemství

Dnes na téma: Hormonální jóga

V novém miniseriálu vám přinášíme rady, jak projít tímto obdobím, které potká každou ženu, s nejmenší ztrátou kytičky. Poradíme vám, jak nad návaly horka, nočním pocením i špatnou náladou zvítězit.

Hormonální nerovnováha se netýká jen mladých dívek s nepravidelnou menstruací, ale také žen v období menopauzy. Pomoci s prevencí, ale i s nepříjemnými projevy tohoto stavu dokáže hormonální jóga.

Hlavním cílem není jen posílení svalů, zlepšení nálady, snížení stresu, depresivních nálad a poruch spánku, ale také ovlivnění hladiny hormonů v těle.

V čem tkví její zázrak?

Hormonální jóga využívá prvky z různých směrů jógy, které cíleně působí právě na stimulaci žláz s vnitřní sekrecí, a díky tomu je i aktivována tvorba tělu vlastních hormonů. Vyšší hormonální hladina pak znamená cítit se mladší a v mnohem lepší kondici.

Pokud ženy v menopauze cvičí 16 dní v měsíci 30 minut hormonální jógu, pak u nich za čtyři měsíce může vzrůst hladina hormonů o 254 %. Projevy menopauzy jako podrážděnost, labilita, plačtivost, nespavost, neklid, stres, únava, deprese aj. zmizí obvykle po 2–3 měsících cvičení.

Cvičení celé sestavy (najdete ji i na internetu) trvá 30 minut, ideální je cvičit každý den. Vždy je však nejlepší zajít v počátcích na oficiální lekce a nechat se inspirovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden