Můj kousek štěstí

Do bronzova a nadlouho!

Jak to zařídit, aby vaše opálení vydrželo?

Když už se vám v létě podařilo se tak pěkně opálit, určitě byste uvítali, kdyby bronzový nádech vaší pokožky vydržel co nejdéle. Máme pro vás pár triků, jak na to.

Poctivě svou pokožku vystavujete slunci, ale mrzí vás, že krásné letní opálení vydrží tak krátce? Naštěstí existují určité triky, které zajistí, aby pokožka nevybledla a udržela si opálení co nejdéle. A není to vůbec složité. Zkusíte je?

Studená sprcha

Jen dokonale hydratovaná pokožka dokáže udržet opálení. Proto se vyhýbejte horké sprše a nastavte si ji na vlažnou nebo klidně i nižší teplotu.

Chladnější voda při sprchování pomáhá zachovat vaše opálení déle a zároveň vás parádně osvěží. Důležitá je i výměna sprchového gelu nebo mýdla za šetrnější sprchový olej, který hydrataci podporuje.

Peeling pokožku zjemní a hydratuje, vyrobit si ho můžete i sami.

Peeling barvu nevygumuje

Obáváte se, že po peelingu vaše pokožka vybledne? Tak to je omyl. Pokud ho budete užívat střídmě, tedy maximálně dvakrát týdně, může vám naopak pomoci.

Díky odstranění odumřelých kožních buněk vyrovná sluncem nerovnoměrně opálená místa, především na kolenou a loktech, a vaše opálení krásně barevně sjednotí. Sáhněte samozřejmě po peelingu, který pokožku zároveň i hydratuje.

Přípravky na prodloužení opálení

Po sprše a peelingu použijte speciální tělové mléko, olej či máslo, které prodlouží trvání vašeho opálení a dodá pokožce zlatavý efekt. Tyto produkty podporují pigmentaci, takže pokožka nebledne, navíc ji regenerují a hydratují, díky čemuž se opálená kůže neloupe.

A pokud by se vám to zdálo málo, klidně sáhněte po některém samoopalovacím prostředku, který barvu podpoří. Před nanášením samoopalovacích přípravků kůži nemažte krémem, jinak byste mohli skončit s fleky.

Zvýraznit opálení můžete také samoopalovacími krémy.

Nenatírejte se ani hned po holení – barva má pak tendenci zalézat do míst po chloupcích a vytvářet tečkované plochy. Pokud chcete získat opravdu jemný efekt, pak smíchejte samoopalovací přípravek s tělovým mlékem. Výsledek bude vypadat velmi přirozeně.

Extra péče pro obličej

Obličej si zaslouží zvláštní péči, proto na něj použijte jen peeling speciálně určený na tvář. A máte-li pleť mastnější nebo hodně citlivou, vyhněte se po létě těm domácím a sáhněte po přípravcích, které se zklidňujícími a regeneračními účinky.

Tak dostane pleť výživu, kterou potřebuje. Ke snědé pokožce si můžete lehce dopomoct také samoopalovacími krémy určenými na obličej.

Využijte kontrasty

Vhodně zvolené kontrasty pomohou opálení opticky zvýraznit. Pro make-up vybírejte pastelové odstíny a nebojte se ani rozjasňovačů. Také díky světlým pastelovým očním stínům nebo růžovým a oranžovým rtům opálení krásně opticky vynikne.

Stejně tak fungují i pastelové nehty na rukou. Pomohou i barvy šatů – nic nedokáže poukázat na to, že jste se krásně opálili, jako bílé nebo světlé oblečení.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden