Můj čas na kafíčko

Do divadla prý Josef Langmiler chodil jen tak v bačkorách

Můj čas na kafíčko

Když jsem texty svých rolí nepotřeboval, tak jsem je zapomněl. Tomu se říká splachovací paměť.

Když se tam někde nahoře rozdávalo charisma, někteří herci určitě podváděli a stoupli si do fronty dvakrát. Jedním z nich byl Josef Langmiler (†83). Ale sotva se mezi filmovými a televizními diváky najde někdo, kdo by mu to vyčítal.

Obec Želeč u Tábora má nějakých tisíc obyvatel, ale už v předválečném období tam fungoval ochotnický divadelní soubor. Do jeho práce se nadšeně zapojil i místní mladý studentík Josef Langmiler.

Ještě nikdo netušil, že právě on se jednou stane zdejším nejslavnějším rodákem a jednou z největších českých hereckých hvězd 20. století.

Rychle do prahy

Pro diamantový talent formátu Josefa Langmilera měla práce u ochotníků jen podobu odrazového můstku. Sotva měl za sebou maturitu na táborské reálce, honem spěchal do Prahy, aby

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden