Staré dobré časy

Do hereckého nebe odešla herečka Angela Lansbury (†96): Jessica Fletcher ze seriálu To je vražda, napsala

Staré dobré časy

Šarmantní britská herečka s těžkým osudem a velkou slávou toho zažila za celý svůj život požehnaně.

Slovo herečka si do svého životopisu psala přes sedm desítek let. Získala tři nominace na Oscara i šlechtický titul. Přesto Angelu Lansbury (†96) proslavila jediná seriálová role. To, když si zahrála svéráznou Jessicu Fletcher v seriálu To je vražda, napsala.

K herectví se dostala vlastně hned. Maminka, úspěšná herečka Moyna MacGill (vlastním jménem Charlotte Lillian McIldowie), brala často svou nejstarší dceru do práce. A to, jak se dělá showbyznys, se malá Angela učila v herecké škole South Hampton School.

Když jí bylo čtrnáct let, zasáhla do jejího osudu válka. Angela se i s matkou a sourozenci přestěhovala do USA. Z budoucí herečky se na čas stala au-pair, když dostala na krk výchovu mladších bratrů – dvojčat.

Po necelém roce přišel rozvod

Konec války pro ni ale znamenal výraznější změnu. Z pohledné slečny se 27. září 1945 stala mladá paní. Postarala se o to fešná herecká hvězda Richard Cromwell (1910–1960). Ženský rod tu není tak úplně od věci. Nedlouho po svatbě se totiž šokovaná

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden