Dodnes na ni chlapi stojí frontu, ona si už ale vybrala

Svůdná blondýnka, která vždy motala mužům hlavy. Krásná JANA ŠVANDOVÁ (73) si svým půvabem získala sympatie především u mužské části publika. Teď je ale už přes dvacet let vdaná za projektového manažera PAVLA SATORIE (71).

Stát se herečkou neměla tak úplně v plánu. Jana Švandová (73) byla totiž původním povoláním archeoložka. V dětství ani během dospívání neměla k  herectví a celkově k umělecké práci příliš vztah. Pak ji ale oslovilo Černé divadlo Jiřího Srnce, kde se jí nakonec tak zalíbilo, že začala zvažovat dráhu profesionální herečky.

Tehdy jí bylo už dvacet let, ale i tak se rozhodla kompletně změnit zaměření. Začala studovat herectví na brněnské univerzitě JAMU a v roce 1971 měla studium úspěšně dokončené.

Hned si nastartovala kariéru

Dalo by se říct, že Jana měla štěstí. Možná za to částečně mohl i půvab, který muže dostával do kolen. Hostovala v mnoha divadlech, například v  Divadle na Vinohradech, Národním divadle nebo v Divadle Pod Palmovkou.

Potom začala pravidelně účinkovat v Činoherním klubu v Českých Budějovicích, kde byla k vidění několik let. Nyní ji můžeme vídat hlavně v Divadle Bez zábradlí.

Co se týče její televizní popularity, ani tam nepokulhávala. Objevila se v

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře