Dokáže mámě úplně odpustit?

Když má dítě slavné rodiče, žije si v bavlnce a přepychu – to je takový obecný předpoklad. Ne vždy tomu tak ale je opravdu. Své by o tom mohla vyprávět hvězda seriálu Slunečná, Tereza Brodská (52), kterou její slavná máma Jana Brejchová (80) opustila jako šestitýdenní miminko a dala přednost kariéře před mateřskými povinnostmi.

Brodská to v sobě dlouho dusila a až před časem se svěřila novinářům, jak tuto skutečnost dnes vnímá. Vyčítá mámě, že se jí vzdala? „Beru to tak, že co člověka nezabije, to ho posílí. Všechno, co mi připravila, mě opravdu posílilo,“ hodnotí zpětně chování své matky herečka.

Jejich vztah je složitý 

Od dětství má s matkou poněkud složitý vztah a ne vždy to mezi nimi bylo růžové. Navíc první roky svého života nestrávila Tereza s rodiči, ale s tetou Blankou a strýčkem Láďou. K těm ji odložili coby nemluvně právě její matka a otec Vlastimil Brodský (†81). Podle Terezy se citové pouto u dětí tvoří do nějakých pěti nebo šesti let. V té době byla budoucí herecká hvězda u náhradních rodičů. Teta se o ni starala až do šesti let, kdy se pak přestěhovala k mámě a tátovi. Přijmout biologické rodiče, ale bylo pro malou holčičku velice těžké. „Bylo to kruté. Snažili se, abych se s mámou Blankou a tátou Láďou příliš nevídala. Brečeli a já též,“ vzpomíná Brodská na těžké okamžiky svého dětství. Cílem bylo, aby se prý lépe adaptovala doma.

Sblížila je krutá nemoc?

Kvůli nedorozumění a hádkám nakonec Tereza v pouhých sedmnácti letech odešla z domova a od té doby se o sebe starala sama. K vlastní mámě si cestu hledala dlouho, protože ji mnoho let vnímala jen jako filmovou hvězdu. Dnes je ale prý všechno jinak. S věkem, životními zkušenostmi a moudrostí prý Tereza dokázala všechny staré křivdy slavné mámě odpustit. Do svého srdce si ale Brejchovou pustila až posledních deset let. Svůj díl na tom má zřejmě i fakt, že je bývalá herecká legenda těžce nemocná.

reklama
reklama

Komentáře