Dokáže se postarat o dceru?

Když se v roce 2012 rozpadl Martinu Zounarovi (49) dlouholetý vztah s partnerkou Simovou Brdičkovou (40), zhroutil se herci svět. Nad vodou ho držela jen dcera Claudie (8), které chtěl být co nejvíce na blízku, aby nepřišel o důležité okamžiky v jejím životě.

Pár se na všem dohodl, rozdělili si majetek a domluvili se i na výchově dcerky. Dodnes spolu bývalý partneři velmi dobře vycházejí a pomáhají si při péči o malou školačku. Paradoxně je ale problém v jejich až příliš vstřícném chování a vzájemné pomoci.

Podle výpovědí lidí z blízkosti hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2 si rodiče holčičku přehazují jako horký brambor, jak se to komu právě hodí. Nad podobných chováním kroutí hlavou nejen oni, ale i oslovení odborníci. Do budoucna to dívce nemůže přinést nic dobrého!

Příliš mnoho práce

Za vším je podle všeho příliš mnoho práce a málo času na dceru. A to nejen ze strany jejího otce Martina Zounara, ale také ze strany maminky Simony Brdičkové. „Domlouváme se operativně.

Když mi Simona zavolá, že by bylo potřeba vzít si Claudinku na čtyři dny, není to problém, pokud mi to práce dovolí,“ kasá se herec. Uvědomuje si ale, že zatímco on si s bývalou partnerkou vyjde vstříc, pro jeho dceru nejsou podobná škatulata právě nejlepší? Práce je ale někdy na obou stranách tolik, že osmiletá slečna musí s tatínkem i na zájezd.

To pak čeká v zákulisí a dívá se na představení. Takhle malé dítě vyžaduje přece jen trochu více řádu a pravidel, zejména, když je školou povinné a musí se připravovat na druhý den do školy.

Chtělo by to pravidla

Není náhodou, že soudy při rozhodování o svěření dítěte do péče, trvají na jistých pravidlech „navštěvování“ a péče. „Není to jen tak bez příčiny,“ vysvětluje známý dětský psycholog a dodává, že dítě musí jasně vědět, kde je doma a jaké jsou jeho povinnosti.

V tomto případě ale jakákoli pravidla chybí a na malé holčičce se může nezodpovědné chování rodičů dříve či později podepsat. Nezbývá než doufat, že si rodiče Claudie co nejdřív uvědomí, že práce musí jít v péči o dítě trochu stranou.

reklama
reklama

Komentáře